Nieuw aanbod zelfbouwkavels Amsterdam

woensdag 3 september 2014
timer 2 min
Zelfbouw in Amsterdam is een groot succes. Binnenkort start de gemeente met de uitgifte van kavels voor de bouw van ruim 600 woningen. Nieuw dit jaar zijn onder andere waterkavels in Noord, kavels in het Entreegebied in Noord, Emerald in Zuidoost, de Louis Bouwmeesterstraat in Nieuw-West, de Hallen in West, een bestaand pand op de Zeeburgerdijk en een kavel voor bouwgroepen in het Sciencepark in Oost.

 

Wethouder Laurens Ivens: 'Zelfbouw is een succes. Het is prachtig om te zien dat mensen zelf een bijdrage leveren aan de bouwbehoefte in de stad.'

 

Meer divers aanbod

Naast de gemeente dragen corporaties en andere ontwikkelende partijen dit jaar sterk bij aan het aanbod. Deze trend leidt niet alleen tot meer aanbod, maar ook tot een meer divers aanbod, zoals kluswoningen. Op veel plekken in de stad, zoals in Buiksloterham en op het Zeeburgereiland zijn dit jaar de eerste zelfbouwers in hun huis gaan wonen en ook in deze 'zelfbouwbuurten' worden weer nieuwe kavels aangeboden.

 

Zelfbouwmarkt

Op zaterdag 4 oktober een zelfbouwmarkt georganiseerd in het Montessori Kind Centrum Zeeburgereiland aan de Faas Wilkesstraat wordt. Op de Zelfbouwmarkt kunnen bezoekers een optie nemen op een kavel, inspiratie opdoen en informatie krijgen over alle aspecten van zelfbouw, zoals architectuur, het bouwproces en financiën.

Bouwgroepen kunnen zich inschrijven op kavels waar men met een groep kan bouwen. In de aanloop naar de Zelfbouwmarkt organiseert de gemeente kijkdagen in de stadsdelen Oost (13 september), Zuidoost (20 september), Nieuw-West (27 september) en Noord (28 september).

 www.amsterdam.nl/zelfbouw

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Nieuw aanbod zelfbouwkavels Amsterdam

Zelfbouw in Amsterdam. Anne Janssen en Rik Winsemius bouwen een huis met eigen tuin én gedeeld dakterras in de Houthavens.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »