Nederlandse pilot ReGen Villages: zelfvoorzienende woningen

dinsdag 22 november 2016
timer 2 min
In 2017 start de pilot van het ReGen Villages-concept met 100 woningen in Oosterwold, tussen Almere en Zeewolde in de provincie Flevoland. De tweede fase focust zich op Scandinavië en Duitsland. In Lund, Zweden, worden de ReGen Villages opgeschaald. Marjolein Shiamatey van ReGen Villages: “We willen alles groter en efficiënter aanpakken. Dit kan omdat Almere en Lund ongeveer hetzelfde klimaat hebben, de duurzame toepassingen zijn daarom hetzelfde.”

Samen met SIM-CI wordt een softwarelaag ontwikkeld die alle systemen in een Regen Village met elkaar verbindt. SIM-CI is een spin-off bedrijf van het Nederlandse Alliander en houdt zich bezig met de energietransitie. De partij ontwikkelt de technologieën die daarmee gemoeid zijn.


“SIM-CI is een van onze nieuwste technologische partners die erg enthousiast zijn om samen met ons de software te ontwikkelen die wijken slim maakt. Deze softwarelaag maakt het mogelijk om bijvoorbeeld de wijk in Lund te laten communiceren met de wijk in Almere, met als doel de regeneratieve systemen continue te optimaliseren,” licht Shiamatey toe.

ReGen concept

In het concept ReGen Villages staan dergelijke regeneratieve systemen centraal. Daarnaast zijn biologische voedselproductie, waterzuiveringssystemen en verschillende hernieuwbare energiebronnen belangrijke pijlers binnen het concept. De output van het ene systeem is de input van het andere. De woningen in de wijk zijn offgrid, wekken zelf energie op en zijn zelfvoorzienend. Het concept vormt zich rondom een dorp want daar is de gemeenschap klein en hecht en is de verbinding met de natuur groter.


Andere partners in het ReGen Villages project zijn Philips, Schneider Electric, Priva en Grundfos. Maar ook universiteiten zoals Wageningen University, TU Delft en Stanford zijn betrokken om uitgebreid onderzoek te doen.


Bekijk
hier het verslag van de presentatie die Marjolein Shiamatey gaf tijdens het Duurzaam Gebouwd Congres 2016.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Nederlandse pilot ReGen Villages: zelfvoorzienende woningen

Marjolein Shiamatey tijdens het Duurzaam Gebouwd Congres. Foto door Robert Tjalondo

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe gids: in vijf fasen woningen splitsen

14 jan om 07:30 uurtimer3 min

Ontdek ook de nieuwe Splitgids, een praktische handleiding die gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: van thuisbatterij tot prijsdoorbraak

6 jan om 07:30 uurtimer8 min

Ook dit jaar beleefde Guus Mulder (TKI Urban Energy) veel plezier aan het samenstellen van tien pareltjes van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop nieuws in Innovatiecatalogus 2026

5 jan om 07:30 uurtimer4 min

De net nieuw verschenen Innovatiecatalogus 2026 pakt een breed spectrum van onderwerpen beet. Van ontwerpen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trend & monitor: burgercollectieven

31 dec 2025 timer5 min

Het is een innovatieve trend die hoogleraar Anke van Hal (Nyenrode Business Universiteit) ziet op het gebied…

Lees verder »