Nederland geeft groene uitstraling aan gevel in Hongkong

dinsdag 9 februari 2016
timer 1 min
Projectontwikkelaar Couture Homes in Hongkong vergroent een nieuwbouwproject en koos daarvoor een groene plantenwand van de Nederlandse fabrikant Mobilane uit Leersum. Het betreft het LivePanel-systeem, een modulaire plantenwand met geïntegreerd watergeefsysteem.

Couture Homes koos voor groene wanden om de appartementen van het nieuwbouwproject, van elk zo’n 20 miljoen dollar, van een groene entree te voorzien. De ‘kant en klare’ oplevering van het LivePanel-systeem was één van de redenen dat er voor dit systeem werd gekozen.
 

LivePanel

Op het LivePanel zit een mix van onder andere de planten Chlorophytum, Epipremnum en Schefflera. Hierbij is rekening gehouden met de mate waarin het groen CO2 en fijnstof afvangt. De wand bestaat uit een modulair systeem op basis van verwisselbare plantcassettes (40x40 cm). Deze worden in rijen in een aluminium gootprofiel van ong. 7cm hoog geplaatst, die tevens dient als waterbuffer.


De planten worden automatisch van water voorzien door een capillair watergeefsysteem, dat wordt aangestuurd door sensoren in de wand. Ook is de plantenwand volledig recyclebaar.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Nederland geeft groene uitstraling aan gevel in Hongkong

Het LivePanel-systeem bij de nieuwbouw appartementen in Hongkong.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe gids: in vijf fasen woningen splitsen

14 jan om 07:30 uurtimer3 min

Ontdek ook de nieuwe Splitgids, een praktische handleiding die gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: van thuisbatterij tot prijsdoorbraak

6 jan om 07:30 uurtimer8 min

Ook dit jaar beleefde Guus Mulder (TKI Urban Energy) veel plezier aan het samenstellen van tien pareltjes van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop nieuws in Innovatiecatalogus 2026

5 jan om 07:30 uurtimer4 min

De net nieuw verschenen Innovatiecatalogus 2026 pakt een breed spectrum van onderwerpen beet. Van ontwerpen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trend & monitor: burgercollectieven

31 dec 2025 timer5 min

Het is een innovatieve trend die hoogleraar Anke van Hal (Nyenrode Business Universiteit) ziet op het gebied…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gaan deze drie innovaties het in 2026 maken?

29 dec 2025 timer5 min

Begin januari verschijnt onze Innovatiecatalogus 2026 met ook dit jaar weer de Top 10 van innovaties die in…

Lees verder »