Nationaal Militair Museum wint Abe Bonnema Architectuurprijs 2015

donderdag 3 december 2015
timer 2 min
Felix Claus Dick van Wageningen Architecten wint de tweede editie van de Abe Bonnema Architectuurprijs 2015 met het ontwerp van het Nationaal Militair Museum op de voormalige luchtmachtbasis Soesterberg. Het project is volgens de jury gekozen uit ‘een zeer gevarieerd aanbod aan projecten’.

Het Nationaal Militair Museum is ‘een gebouw van internationale allure’, een bouwwerk dat ‘emoties oproept’. Zo is te lezen in het juryrapport. Bij het vakwerk van 250 meter lang en 110 meter breed is ‘optimaal gebruikgemaakt van de in het terrein aanwezige hoogteverschillen en de relatie met de voormalige start- en landingsbaan’.
 

Nominaties

Voor de prijs ontving de jury 60 inzendingen. Hieruit werden 5 projecten genomineerd:

  • Treebeek Centrum fase 1 – Jo Janssen Architecten
  • Kaasmakerij De Tijd – Bastiaan Jongerius Architecten
  • Cacaofabriek Helmond – Architectenbureau Cepezed B.V.
  • Rozet Arnhem – Neutelings Riedijk Architecten
  • Nationaal Militair Museum – Felix Claus Dick van Wageningen Architecten

Abe Bonnema Architectuurprijs tentoonstelling

De Abe Bonnema Architectuurprijs is een initiatief van de ir. Abe Bonnema Stichting en is ‘bestemd voor de architect van een gebouw dat in de afgelopen twee jaar (2013/2014) in Nederland is opgeleverd’ en een ‘prestatie is van uitzonderlijke, hoogwaardige architectonische kwaliteit’. Het thema van dit jaar was ‘dialoog’.


Bezoek ook van 3 december 2015 t/m 3 januari 2016 een tentoonstelling van alle ingezonden voor de Abe Bonnema Architectuurprijs 2015 in het Fries Museum.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Nationaal Militair Museum wint Abe Bonnema Architectuurprijs 2015

Het Nationaal Militair Museum van Wageningen Architecten. Foto: Christian Richters

Het Nationaal Militair Museum van Wageningen Architecten. Foto: Christian Richters Het Nationaal Militair Museum van Wageningen Architecten. Foto: Christian Richters

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

9 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Halen de kabinetsplannen de woningmarkt uit het slop?

29 apr om 08:21 uurtimer12 min

Meer woningen bouwen geldt al jaren als hét antwoord op de woningnood. Toch stokt de productie telkens opnieuw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Adriaan Dessingprijs 2026 zoekt bijzondere Westlandse projecten

19 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Westlandse projecten staan in 2026 in de schijnwerpers met de vijfde editie van de Adriaan Dessingprijs. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »