NACO co-ontwerpt nieuwe luchthaven Mexico-Stad

vrijdag 5 september 2014
timer 2 min
NACO, Netherlands Airport Consultants, onderdeel van Royal HaskoningDHV, heeft samen met de architecten Foster + Partners en FR-EE (Fernando Romero Enterprise) het winnende ontwerp gemaakt voor de nieuwe, ‘s werelds meest duurzame, internationale luchthaven in Mexico-Stad.


 

Enrique Peña Nieto, de President van Mexico heeft op 3 september 2014 in Mexico-Stad bekendgemaakt dat het team van architecten Foster + Partners, FR-EE (Fernando Romero Enterprise) en de Nederlandse airportconsultant NACO de internationale ontwerpcompetitie voor de nieuwe luchthaven van Mexico-Stad heeft gewonnen.

 

Design team

Het Haagse NACO, heeft in nauwe samenwerking met het Foster-team in Londen een innovatief en op Mexicaanse symboliek gebaseerd plan gemaakt dat voldoet aan de eisen die de uitdagende locatie in Mexico-Stad stelt. De geheel nieuwe luchthaven zal één van de grootste en meest duurzame van de wereld worden. Het team van ontwerpers en ingenieurs heeft een bijzonder energie-efficiënt gebouw met een oppervlakte van 555.000 vierkante meter ontworpen met een unieke ononderbroken dakconstructie.

 

Megaopdracht

NACO is zeer verheugd om met Foster + Partners en lokale architect FR-EE aan deze prestigieuze megaopdracht te werken. Het bedrijf heeft zeker vier jaar werk aan het project. Kjell Kloosterziel, Directeur Airport Planning & Building Design bij NACO en projectdirecteur: “Wij kijken er naar uit om dit bijzondere ontwerp verder uit te werken. Het zal een voorbeeld worden voor de nieuwe generatie luchthavengebouwen. Het is ook een belangrijke stap in het voortzetten van onze succesvolle relatie met Foster + Partners en het verwerven van meer projecten in Noord- en Zuid-Amerika”.

 

NACO was samen met Foster + Partners eerder succesvol bij het ontwerp en de realisatie van Terminal 3 op Beijing Capital International Airport in China en momenteel voor de luchthaven van Koeweit-Stad.

 

Bekijk ook de video over dit project met o.a. interview Norman Foster

 

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
NACO co-ontwerpt nieuwe luchthaven Mexico-Stad

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuwe award sector onderwijshuisvesting: Smaakmaker 2025

6 okt om 07:30 uurtimer4 min

Tijdens het komende Duurzame & Gezonde Scholen Congres (5 november, Ede) lanceert Stedebouw &…

Lees verder »
descriptionArtikel

Schoolvoorbeelden uit Groningen

19 sep om 07:30 uurtimer3 min

Op 5 november aanstaande wordt de Mauritskazerne in Ede omgetoverd tot festivalterrein voor de vijfde editie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kantoor vol Afval: prijswinnende circulaire inspiratiebron

2 sep om 07:30 uurtimer6 min

Wat gebeurt er als je een afgeschreven defensiekantoor niet sloopt, maar juist ziet als grondstofbank voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Festivalopzet voor Duurzame & Gezonde Scholen Congres

6 aug om 07:30 uurtimer3 min

Op woensdag 5 november viert Stedebouw & Architectuur de vijfde editie van het Duurzame & Gezonde…

Lees verder »
descriptionArtikel

De verborgen schoonheid van een waterleidingnetwerk

5 aug om 07:30 uurtimer2 min

Nederland loopt vaak voorop als het watersystemen betreft. Kunnen wij nog wat leren van de Amerikaanse…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw boek met 35 aanbevelingen voor scholenbouw

22 jul om 07:30 uurtimer7 min

In samenwerking met de architectenbureaus KAW en De Zwarte Hond is een boek verschenen met daarin op 3…

Lees verder »
descriptionArtikel

Modernisering onderwijsvastgoed moet radicaal anders

26 jun om 07:30 uur

De nood tot vernieuwing van onderwijshuisvesting is hoog. Te veel schoolgebouwen zijn gedateerd en ongezond.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stimulansen voor gezonde schoolpleinen

10 jun om 07:30 uurtimer11 min

In opdracht van de gemeente Den Haag onderzocht Esther Vlasveld, adviseur gezonde leefomgeving bij GGD…

Lees verder »