MoederscheimMoonen Architects ontwerpt trainingscomplex Feyenoord

donderdag 12 januari 2017
timer 5 min
Feyenoord krijgt een nieuw trainingscomplex. Het lang gewenste state of the art gebouw, waarvan het definitief ontwerp inmiddels is afgerond, is ontworpen door MoederscheimMoonen Architects.

 

MoederscheimMoonen Architects werkt al geruime tijd aan diverse vastgoedvraagstukken die bijdragen aan het topsportklimaat van de club. Zo wordt er door het bureau ook ontworpen aan het nieuwe onderkomen van de Feyenoord Academy en Sportclub Feyenoord, waarvoor al eerder een samenwerkingsovereenkomst met de gemeente werd getekend. De accommodatie komt te staan op het voormalige terrein van Hillesluis op een relatief besloten terrein waar de staf en de selectie vanaf seizoen 2018 - '19 in alle rust en privacy kunnen gaan werken en trainen.

 

Sportmedische faciliteiten

In het gebouw zijn allerlei faciliteiten opgenomen die in deze tijd horen bij een professionele voetbalclub. Een groot deel van het gebouw staat in het teken van sportmedische faciliteiten en afdelingen die zich bezig houden met research en de prestaties van spelers. Dit wordt ondersteund door diverse kantoren, een auditorium, een restaurant, ontspanningsruimtes en natuurlijk de kleedfaciliteiten met diverse wellness-voorzieningen. Rondom het gebouw worden twee voetbalvelden en een aparte keeperszone aangelegd; alles voorzien van de modernste analysetechnieken.

 

Architect Erik Moederscheim: “Het gebouw is ontworpen met het idee van zoveel mogelijk transparantie en interactie tussen velden en gebouw. Richting de naastgelegen Buitendijk is de gevel als een scherm vormgegeven waardoor het gebouw hier een rug creëert. Spelers en staf kunnen zo met optimale geborgenheid en de privacy werken.”

 

Gevel

Deze gevel is een scherp vormgegeven schil die in één vorm ook een royaal dakoverstek richting de zuidelijk gelegen velden creëert. Het is opgebouwd uit trapeziumvormige strekmetalen panelen van cortenstaal met verschillende perforatiegraden. Dit creëert een dynamisch patroon met op verschillende plekken scherp vormgegeven raampartijen die zowel in als áchter deze dubbele gevel zitten. De gevel- en dakvorm is hét beeldbepalende element van het gebouw en weerspiegelt het karakter van de club, en het kleurt zowaar een beetje rood.

 

Het gebouw is verankerd op de locatie met een integraal ontworpen buitenruimte en landschapselementen die de architectuur van het gebouw, en de sfeer van de club, ondersteunen.

 

De start van de bouw van het complex is gepland voor medio 2017.


Projectgegevens

Architect:                                             MoederscheimMoonen Architects
Locatie:                                                Rotterdam 
Programma:                                         Kantoor, Fitnesszone, Restaurant, Lounge
Hoofdarchitect:                                 Erik Moederscheim
Project team:                                      Jelle Rinsema, Ruud Moonen, Paul van Duijvenbode, Sulejman Gusic, Massimo D’Alessio

Constructeur:                                      IMd raadgevende ingenieurs
Installatieadviseur:                             Techniplan
Bouwfysica:                                         LBP|Sight
Bestek:                                                 Base Consultancy
Stedenbouw/landschap:                   Kybys
Opdrachtgever:                                  
Feyenoord Rotterdam N.V.
Omvang:                                               2700 m2 BVO
Beeld:                                                   MoederscheimMoonen Architects
Definitief ontwerp:                            Augustus 2016
Oplevering:                                         Start bouw gepland medio 2017, oplevering 2018


Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
MoederscheimMoonen Architects ontwerpt trainingscomplex Feyenoord

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Ik merk dat we niet gewend zijn aan plankritiek stedenbouw’

9 okt om 07:30 uurtimer5 min

Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan presenteert de Beroepsvereniging van Nederlandse Stedebouwkundigen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Doordacht bouwen, vandaag en morgen

18 sep om 07:30 uurtimer4 min

Met het nieuwe thema Thoughtful Tomorrow krijgt de beurs ARCHITECT@WORK dit jaar in Amsterdam een vervolg in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tim: biobased bouwmethodiek maakt houtbouw betaalbaar

17 sep om 08:30 uurtimer3 min

Houtbouw ontwikkelt zich in hoog tempo, maar het kan nog sneller, flexibeler en betaalbaarder worden. En dat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oplossingen bedenken voor steden bij zeespiegelstijging

8 sep om 07:30 uurtimer5 min

In Den Haag, mooie stad achter de duinen, wordt in oktober een interessant programma georganiseerd over de…

Lees verder »