MoederscheimMoonen Architects ontwerpt nieuw Leuvehavenpaviljoen in Rotterdam

woensdag 7 december 2016
timer 1 min
Te midden van vele nieuwe hoogbouw in het centrum van de stad ontwikkelt de gemeente in het Maritiem District het nieuwe Leuvehavenpaviljoen. Een historische plek in de binnenstad die de Rotterdamse haven van weleer ademt, en waar historie, water en moderne stad samenkomen.MoederscheimMoonen Architects uit Rotterdam maakt het ontwerp.

 

De gemeente ontwikkelt hier niet alleen het nieuwe paviljoen maar wil ook de buitenruimte herinrichten. Het nieuwe gebouw gaat de bestaande losstaande paviljoens vervangen en zal onder andere een Haven-Informatiepunt, enkele onderdelen van het Maritiem Museum en horeca gaan huisvesten.

 

Het wordt een dynamische plek waar recreatie en educatie in één gebouw worden verenigd. MoederscheimMoonen Architects uit Rotterdam is het bureau dat de architectenselectie heeft gewonnen voor het ontwerp.

 

Binnenkort wordt het ontwerptraject gestart om in het eerste kwartaal van 2017 een voorlopig ontwerp aan de buitenwereld te kunnen tonen. De verwachtte oplevering van het gebouw staat gepland voor medio 2018.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
MoederscheimMoonen Architects ontwerpt nieuw Leuvehavenpaviljoen in Rotterdam

Maritiem District in Rotterdam, de locatie van het nieuwe Leuvehavenpaviljoen. Fotografie Fred Ernst

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »