Moderne stadswijk verrijst op Campina-terrein

vrijdag 29 september 2017
timer 1 min
Projectontwikkelaar BPD heeft het Campina-terrein aan het Eindhovense Kanaal in Eindhoven gekocht. BPD wil het industrieterrein aan de kanaalzone omtoveren tot een stadsgebied voor wonen, werken en recreëren.

De historische fabrieksgebouwen van Campina worden in dit plan het multifunctionele hart van de nieuwe wijk, dat de naam ‘De Zuivelfabriek’ draagt. Voor de herontwikkeling stelde de gemeente Eindhoven eerder al de uitgangspunten en ambities samen. Op de plek van de voormalige Campinafabriek verrijst straks een nieuw stuk Eindhoven. De bedoeling is een autovrije plek, zonder traditionele straten en stoepen, maar met ‘shared spaces’ die aanleiding moeten geven voor ontmoeting. Het ontwerp is gemaakt door Studioninedots in samenwerking met landschapsarchitect Delva.


Het Campinacomplex aan de Dirk Boutslaan werd in 1961 in gebruik genomen. Nadat FrieslandCampina de productieactiviteiten aan de Dirk Boutslaan in september 2015 heeft beëindigd, is de fabriek ontmanteld.



Credit: DELVA Landscape Architects, Studioninedots, DPD

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Moderne stadswijk verrijst op Campina-terrein

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groene metamorfose impuls gezondheid en leefbaarheid wijk

10 nov om 10:00 uurtimer4 min

Na vijftien jaar van herontwikkeling laat de wijk Kerckebosch in Zeist zien dat natuurinclusief bouwen niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Floris Alkemade: ‘De contouren van een andere bouwcultuur’

6 nov om 10:45 uurtimer4 min

Demografische ontwikkelingen hebben een enorme impact op onze woningvoorraad. Na de geboortegolf van weleer is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kiezen en formeren in tijden van woningnood

5 nov om 07:30 uurtimer10 min

In het kader van de Tweede Kamerverkiezingen sprak ons Expertpanel zich uit over de woningnood. Welke…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van overkoepelende architectuur

23 okt om 07:30 uurtimer8 min

In de rubriek Bouwiconen wandelt architect Roel van der Zeeuw langs diverse opmerkelijke bouwblokken in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Ik merk dat we niet gewend zijn aan plankritiek stedenbouw’

9 okt om 07:30 uurtimer5 min

Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan presenteert de Beroepsvereniging van Nederlandse Stedebouwkundigen en…

Lees verder »