Meppel succesvol met uniek concept: housing on demand

vrijdag 21 juni 2013
timer 3 min
Vandaag is de website www.meppelwoont.nl in gebruik genomen. Deze website is gebaseerd op een unieke vorm van vastgoedmarketing (housing on demand) die nog niet eerder in Nederland toegepast is. Deze vorm van vastgoedmarketing is ontwikkeld voor de nieuwbouwwijk Nieuwveense Landen in Meppel.

De eerste vijftien ontwikkelaars en bouwers zijn bezig met het ontwikkeling van plannen voor Nieuwveense Landen. Het College van Meppel heeft door de belangstelling besloten ná de zomer het eerste deelplan bouwrijp te maken. En dat in een tijd van bouwcrisis.

 

Uniek aan Nieuwveense Landen is de  ligging dicht bij het centrum van Meppel, de nabijheid van drie nationale parken en de manier waarop in energie wordt voorzien. Nieuwveense Landen is een Icoonproject volgens het ministerie van I&M. 

 

Hoe wil jij wonen?

Bouwen waar de consument werkelijk behoefte aan heeft:’housing on demand’. Dat is het idee achter het nieuwe, vraaggestuurde concept van het platform Meppelwoont.nl. Niet: deze woningen hebben we te koop. Maar: hoe wil jij wonen? Om de woonwensen van consumenten in beeld te krijgen, lanceerde de gemeente het platform www.meppelwoont.nl.

 

Uniek concept: housing on demand

Via de ‘woonspiegel’ in www.meppelwoont.nl  kunnen potentiële kopers hun eigen woonprofiel samenstellen. Hoe wil jij wonen? In zeven stappen zetten mensen hun persoonlijk woonwensen op een rij. Het resultaat is een visualisatie van hun woontoekomst die ze via social media kunnen delen met familie en vrienden.

 

In een volgende fase worden de wensen op realiteit getoetst. In de marketing wordt vooral ingezet op internet en sociale media. Via een  online mediacampagne worden geïnteresseerden doorgeleid naar het platform www.meppelwoont.nl.

 

Starten, samenwerken en groeien

www.meppelwoont.nl richt zich in eerste instantie op het vermarkten van het nieuwbouwproject Nieuwveense Landen. Het platform is niet af. Het platform zal groeien door de samenwerking van de partijen die nu op gang is gekomen. Het succes zal afhangen af van de samenwerking van de markt. Met www.meppelwoont.nl worden uiteindelijk kopers ook doorgeleid naar bedrijven die bij de voorbereidingen van de verhuizing naar de nieuwe woning, de inrichtingen binnen of buiten van belang kunnen zijn. Te zijner tijd zal de website www.meppelwoont.nl ook linken van verhuizers, notarissen, woninginrichters, keuken en badkamerspecialisten en tuininrichters bevatten. Toekomstige bewoners kunnen op deze manier bijvoorbeeld kortingen krijgen als zij via de website www.meppelwoont.nl een huis kopen. Het idee is dat dit hét platform wordt voor het wonen in Meppel. Voor nieuwbouw koop, maar ook voor huurwoningen.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
S&A artikel

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Ik merk dat we niet gewend zijn aan plankritiek stedenbouw’

9 okt om 07:30 uurtimer5 min

Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan presenteert de Beroepsvereniging van Nederlandse Stedebouwkundigen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Doordacht bouwen, vandaag en morgen

18 sep om 07:30 uurtimer4 min

Met het nieuwe thema Thoughtful Tomorrow krijgt de beurs ARCHITECT@WORK dit jaar in Amsterdam een vervolg in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tim: biobased bouwmethodiek maakt houtbouw betaalbaar

17 sep om 08:30 uurtimer3 min

Houtbouw ontwikkelt zich in hoog tempo, maar het kan nog sneller, flexibeler en betaalbaarder worden. En dat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oplossingen bedenken voor steden bij zeespiegelstijging

8 sep om 07:30 uurtimer5 min

In Den Haag, mooie stad achter de duinen, wordt in oktober een interessant programma georganiseerd over de…

Lees verder »