Make-over voor bekende KPN Toren

zaterdag 11 maart 2017
timer 2 min
De bekende KNP Toren op Zuid in Rotterdam wordt binnenkort grondig gerenoveerd en uitgebreid. KPN maakte vorig jaar bekend de hoofdkantoorfuncties te verhuizen van Den Haag naar de Rotterdamse toren met de bekende voorover hellende gevel aan de voet van de Erasmusbrug.

 V8 architects maakte een ambitieus ontwerp waarmee de Toren op Zuid een aantrekkelijke entree van de Wilhelminapier wordt. Het ontwerp van V8 architects is zorgvuldig gerelateerd aan de oorspronkelijke architectuur van architect Renzo Piano. De Italiaanse architect is geconsulteerd om recht te kunnen doen aan de aanvankelijke intenties van dit in 2000 gerealiseerde markante gebouw. Zowel de aanpassingen en de uitbreiding zijn door hem positief ontvangen. Michiel Raaphorst van V8 architects verklaart: ‘Wij zijn trots dat wij als Rotterdams bureau gevraagd zijn om deze karakteristieke en eerste toren op de Wilhelminapier van nieuw leven te voorzien en vereerd dat onze ingreep ook zo door Renzo Piano is verwelkomd.’

Meerjarig verblijf

Bijzonder is dat met de keuze van KPN voor een nieuw meerjarig verblijf in de KPN toren, gekozen is voor een bijzonder ambitieus plan van de gebouweigenaar om de toren uit te breiden en geschikt te maken voor de nieuwe manier van werken door KPN. Hiermee is verantwoordelijkheid genomen om bij te dragen aan een duurzame transitie van de bestaande voorraad aan kantoorgebouwen in Nederland.

Iconisch element

De uitbreiding wordt gekarakteriseerd door een volledige glazen gevel die ‘flirt’ met de bestaande pyloon. Het glas plooit zich vloeiend om de pyloon en volgt de schuinstand van dit iconische element. De nieuwe plint creëert een aantrekkelijke en transparante landing van de toren op de Wilhelminapier en maakt het gebouw toegankelijk aan drie zijden: straat, plein en kade. De uitbreiding functioneert als een ‘terminal’ en omvat onder andere een auditorium voor 350 mensen, 2 restaurants, een Experience Center en uitgebreide mogelijkheden om aan te sluiten bij de evenementen in Rotterdam en op de Wilhelminapier.  

 

De werkzaamheden starten in maart 2017 en worden naar verwachting eind 2017 afgerond. De vernieuwde KPN Toren op Zuid zal 1.600 werkplekken bieden.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Make-over voor bekende KPN Toren

V8 Architects ©

V8 Architects © V8 Architects ©

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe gids: in vijf fasen woningen splitsen

14 jan om 07:30 uurtimer3 min

Ontdek ook de nieuwe Splitgids, een praktische handleiding die gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw Mosveen: impuls voor Den Haag Zuidwest

7 jan om 07:30 uur

De renovatie van 224 naoorlogse portiekwoningen in Den Haag Zuidwest kan met veel minder CO₂- uitstoot worden…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: van thuisbatterij tot prijsdoorbraak

6 jan om 07:30 uurtimer8 min

Ook dit jaar beleefde Guus Mulder (TKI Urban Energy) veel plezier aan het samenstellen van tien pareltjes van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop nieuws in Innovatiecatalogus 2026

5 jan om 07:30 uurtimer4 min

De net nieuw verschenen Innovatiecatalogus 2026 pakt een breed spectrum van onderwerpen beet. Van ontwerpen en…

Lees verder »