Lichtgevende ’lampion’ voor winkelcentrum Arnhem

dinsdag 25 maart 2014
timer 2 min
De nieuwe entree van winkelcentrum de Lely in Arnhem heeft een facelift gekregen. De oude façade is vervangen door een lampion met 550 meter doek dat door ledverlichting in verschillende kleuren verlicht wordt.

Lampion

In het doek, ‘de lampion’, is ledverlichting opgenomen dat alle kleuren op het 550 vierkante meter grote doek projecteert. Recent zijn de laatste werkzaamheden aan de entree afgerond. Tijdens de feestdagen heeft “de lampion” al gebrand, maar sinds vorige week is de ledverlichting  zodanig ingesteld, dat op het doek het hele kleurenspectrum in een rustig tempo aan het oog voorbij trekt. Hierdoor  is de zichtbaarheid van winkelcentrum sterk vergroot. De ‘lampion’ is al van grote afstand te zien en trekt de aandacht.


Revitalisering

De revitalisering van het winkelcentrum is een initiatief van de eigenaar De Hoge Dennen Holding B.V. Deze heeft ‘op ten noort blijdenstein architecten en adviseurs’ opdracht gegeven een upgradevoorstel te maken. Om het winkelcentrum duidelijker in zijn omgeving te positioneren is deze aanpassing van de entree van het winkelcentrum voorgesteld. De reclamezuil op het terrein zal eveneens worden aangepast. Daarnaast is ook het huidige interieur grondig onderhanden genomen.


Geveldoeken

Buitink Technology heeft de translucente gevelmembranen van polyesterversterkt zeildoek ge-engineerd en geproduceerd voor de 'lampion’. In dit geval is onder andere gekozen voor het bespannen met geveltextiel, vanwege de grote mate van translucentie van het materiaal, de grote vrije overspanningen die hiermee kunnen worden gerealiseerd én het geringe aantal naden dat nodig is (de rolbreedte van het materiaal is liefst 5 meter). De geveldoeken zijn rondom opgespannen middels RVS veren. Het totale project is gerealiseerd in opdracht van Tendu BV. uit Lobith.

 

Kijk voor meer informatie op de website van Buitink Technology of op ten noort blijdestein architecten en adviseurs.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Lichtgevende ’lampion’ voor winkelcentrum Arnhem

De lampion op het winkelcentrum springt in het oog. Foto's: Op ten noord blijdenstein architecten en adviseurs

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Ontzorgen en zoeken naar synergie

20 jul om 13:47 uur

In Nederland is onderwijsvastgoed complex vanwege de split incentive tussen schoolbesturen en stichtingen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vroeg sturen op CO₂: publicatie Low Carbon Urbanism biedt handvatten

9 jul om 08:35 uur

Waar, hoe dicht en hoe groot bouwen we? Die vragen bepalen meer dan welk materiaal dan ook de CO₂-uitstoot van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zoetermeer zet solidaire architectuur in de schijnwerpers tijdens Dag van de Architectuur

3 jun om 08:43 uur

Op zaterdag 13 juni opent Zoetermeer zijn deuren voor de jaarlijkse Dag van de Architectuur. Het landelijke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verdichten in de schaduw en geest van Cornelis van Eesteren

1 jun om 11:37 uur

Kun je het erfgoed van Cornelis van Eesteren in Amsterdam op een subtiele en toekomstbestendige manier…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verbond van Verzekeraars dringt aan op snellere klimaatadaptatie

8 mei om 10:12 uur

Het klimaatbestendig maken van de fysieke leefomgeving vraagt om snellere en concretere maatregelen. Dat stelt…

Lees verder »