Landschap van duizend piketpaaltjes op Centrumeiland van IJburg

maandag 3 augustus 2015
timer 1 min
Op het Centrumeiland van IJburg verschijnt deze zomer het kunstwerk De Pioniers Piketten: een landschap van duizend piketpaaltjes. Het kunstwerk wordt gerealiseerd door Équipe voor Architectuur en Urbanism, in opdracht van Arcam.

De piketpaaltjes lichten ’s nachts op, 151 paaltjes in het bijzonder. Deze verwijzen naar de ingestuurde ontwerpvoorstellen van 151 Amsterdammers voor de invulling van het Centrumeiland. De ontwerpvoorstellen zijn verzameld door Arcam – het architectenbureau van Amsterdam – voor het project Stad in Zicht. Dit gebeurde in opdracht van de gemeente Amsterdam. 

 

Pionieren

Met de piketpaaltjes wordt het pionieren op het land van IJburg verbeeld. De Pioniers Piketten is een interactief kunstwerk, waarbij bezoekers door een deel van de installatie worden geleid. Hierdoor zou het de betrokkenheid van de mensen, pioniers en plannenmakers benadrukken. Het laatste piketpaaltje wordt in het eerste weekend van september geslagen.

 

Naast De Pioniers Piketten worden deze zomer nog twee andere Stad in Zicht-kunstwerken gerealiseerd. Zo komt studio Valkenier met Het Baken van IJburg en realiseert het stedelijk ontwerpbureau Golfstromen het evenement IJburgServeert!.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Landschap van duizend piketpaaltjes op Centrumeiland van IJburg

Artist impression van de kunstinstallatie De Pioniers Piketten door Équipe voor Architectuur en Urbanism en Arcam.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Ik merk dat we niet gewend zijn aan plankritiek stedenbouw’

9 okt om 07:30 uurtimer5 min

Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan presenteert de Beroepsvereniging van Nederlandse Stedebouwkundigen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Doordacht bouwen, vandaag en morgen

18 sep om 07:30 uurtimer4 min

Met het nieuwe thema Thoughtful Tomorrow krijgt de beurs ARCHITECT@WORK dit jaar in Amsterdam een vervolg in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tim: biobased bouwmethodiek maakt houtbouw betaalbaar

17 sep om 08:30 uurtimer3 min

Houtbouw ontwikkelt zich in hoog tempo, maar het kan nog sneller, flexibeler en betaalbaarder worden. En dat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oplossingen bedenken voor steden bij zeespiegelstijging

8 sep om 07:30 uurtimer5 min

In Den Haag, mooie stad achter de duinen, wordt in oktober een interessant programma georganiseerd over de…

Lees verder »