Krimpgemeenten krijgen hulp van Rijk voor woningmarkt

maandag 22 december 2014
timer 1 min
Gemeenten en regio's waar bevolkingsdaling optreedt, gaan individuele afspraken maken met het Rijk over de ondersteuning op het gebied van de woningmarkt, het voorzieningenniveau en de economie. Uitgangspunt voor het Rijk is de Samenwerkingsagenda Krimp.

In de Samenwerkingsagenda hebben de ministeries opgenomen hoe zij krimpgemeenten kunnen ondersteunen. Zo adviseren de diverse doorlichtingen van het krimpgebied tot een scherpere selectie van regio's die ondersteuning krijgen. Het kabinet heeft daartoe de criteria herzien. Daardoor krijgt de Achterhoek nu de status van krimpregio. Zo zijn er straks acht krimpregio's en wordt het aantal anticipeergebieden beperkt tot twaalf.
 

De inzet vanuit het Rijk wordt met de Samenwerkingsagenda versterkt en er wordt meer focus aangebracht. Binnenkort maakt de agenda deel uit van het te actualiseren interbestuurlijke actieplan bevolkingsdaling. Voor krimpregio's gaat het accent niet langer liggen op bewustwording, maar op de uitvoering van de plannen die zij gemaakt hebben. Daarbij ondersteunt het Rijk zowel krimp- als anticipeerregio's. 
 

Lees meer op Rijksoverheid.nl.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Krimpgemeenten krijgen hulp van Rijk voor woningmarkt

Het Rijk brengt focus aan bij aanpak gevolgen bevolkingsdaling.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tumult brengt Groningse cultuur samen onder één dak

30 sep om 10:00 uur

Groningen heeft er een nieuw cultureel adres bij. Tumult, tot voor kort bekend onder de naam VRIJDAG, opende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »