Knap staaltje architectuur, vooruitstrevend gebouwd

maandag 20 maart 2017
timer 1 min
Het Wangjing Soho project, ontworpen door het architectenbureau Zaha Hadid, is bekroond met de Zhan Tianyou Award voor techniek en innovatie in de Chinese techniekindustrie.

Wangjing Soho bestaat uit drie hoge torens van respectievelijk 118, 127 en 200 meter hoog en is gelegen binnen een 60.000 vierkante meter groot openbaar park. De prijs is uitgereikt omdat er bij het project gebruik is gemaakt van BIM voor het ontwerp, waardoor de bouw en de exploitatie sterk verbeterde, terwijl het energieverbruik aanzienlijk verminderde.

Meerdere prijzen

Het is niet de eerste prijs die Zaha Hadid in de wacht sleept met het in 2014 opgeleverde Wangjing Soho project. Het bijzondere staaltje architectuur werd eerder al  beloond met de Emporis Skyscraper Awards in 2016 en de Excellence Award van het China International Exchange Comité.

 

“China trekt het beste talent uit de hele wereld. Het is belangrijk om te werken met architecten die begrijpen wat de volgende generatie vereist: het verbinden van gemeenschappen en tradities met nieuwe technologieën en innovaties. Alles om de toekomst te omarmen”, vertelt Zhang Xin, CEO van Soho China.

 


Virgile Simon Bertrand ©

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Knap staaltje architectuur, vooruitstrevend gebouwd

Jerry Yin ©

Meer artikelen met dit thema

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Halen de kabinetsplannen de woningmarkt uit het slop?

29 apr om 08:21 uurtimer12 min

Meer woningen bouwen geldt al jaren als hét antwoord op de woningnood. Toch stokt de productie telkens opnieuw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »