Kantoortransformatie: 446 prefab badkamers in nieuw hotel

vrijdag 16 mei 2014
timer 2 min
De Amro-toren aan de A10 in Amsterdam West is getransformeerd tot het viersterren Ramada Apollo Hotel en de Amsterdamse vestiging van Hotelschool The Hague. Ruim 39.000 vierkante meter leegstaande kantoorvloeren zijn geschikt gemaakt voor nieuwe functies.

In de 18 lagen hoge toren zijn 446 hotelkamers, 8 conferentiezalen en een restaurant gevestigd. Het gebouw is een ontwerp van architect Piet Zanstra. ZZDP architecten maakte het transformatie-ontwerp.

 

Prefab badkamers

Alle hotelkamers zijn voorzien van prefab badkamers van Portisa. Uitgevoerd met grote keramische tegels, corian wasbak en toiletreservoir uit één stuk en een glazen douchewand zijn in de fabriek meer dan 400 identieke exemplaren geproduceerd. Met alle voordelen van prefabricage: snellere bouwtijd, betere kwaliteit, minder bouwactiviteit op locatie en een forse kostenbesparing.

 

De badkamers zijn opgebouwd uit een stalen vloerplaat met een dunne betonnen bovenlaag. De wanden en plafonds zijn een combi van stalen profielen met een dunne staalplaat aan de binnenzijde, een buitenzijde van gelaagde gipsbeplating om de vereiste brandwerendheid en geluidsisolatie te bereiken. Aan de buitenkant bevinden zich de leidingen, die zijn aangesloten op de leidingschachten. Na het plaatsen en aansluiten van de units zijn de wanden gesloten gemaakt en afgewerkt. Via luiken boven het plafond in de gangzone en in de badkamer zijn de installatie en de afsluiters bereikbaar.

 

De badkamers zijn in zeecontainers naar de verdiepingen gehesen. Op elke verdieping is een ‘softspot’ gecreëerd voor transport van de badkamers het gebouw in.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

KJ Den Haag opgeleverd: nieuwe stadsentree voor Den Haag Centraal Station

9 sep om 14:00 uur

KJ Den Haag aan het Koningin Julianaplein voor Den Haag Centraal Station is opgeleverd. Het nieuwe gebouw vormt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vijf locaties aangewezen voor versnelde bouw 30.000 woningen

7 sep om 08:18 uur

Minister Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de eerste vijf locaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van inzicht naar actie: Paris Proof in het hoger onderwijs

1 sep om 08:51 uur

De verduurzaming van onderwijsvastgoed is in volle gang en het is een van de grootste opgaven waar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontzorgen en zoeken naar synergie

11 aug om 13:47 uur

In Nederland is onderwijsvastgoed complex vanwege de split incentive tussen schoolbesturen en stichtingen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vroeg sturen op CO₂: publicatie Low Carbon Urbanism biedt handvatten

9 jul om 08:35 uur

Waar, hoe dicht en hoe groot bouwen we? Die vragen bepalen meer dan welk materiaal dan ook de CO₂-uitstoot van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »