ISSO-publicatie over duurzame techniek in woningen

woensdag 3 juli 2013
timer 1 min
De aandacht voor verduurzaming van woningen blijft groeien. Een vereiste voor een effectief, duurzaam resultaat is het juiste ontwerp, toepassing en beheer van de installaties. Gaat het om luchtwaterwarmtepompen, dan is de nieuwe ISSO-publicatie 98 onmisbaar gereedschap.

ISSO-publicatie 98 behandelt het ontwerpen van installatieconcepten met een (individuele) elektrische warmtepomp voor bestaande en nieuwbouwwoningen. Het gaat om luchtwaterwarmtepompen die geschikt zijn voor ruimteverwarming en -koeling en tapwaterverwarming. De bron van de luchtwaterwarmtepompen is lucht waaruit warmte wordt gehaald.

 

Totaalbeeld van luchtwaterwarmtepompen

Aan de hand van de publicatie kan een installatieontwerper bepalen of een luchtwaterwarmtepomp voor de woning interessant kan zijn. In de programmafase worden verschillende concepten met luchtwaterwarmtepompen getoond. Op basis van de genoemde concepteigenschappen kan een keuze worden bepaald. In de ontwerpfase wordt een richtlijn gegeven in het dimensioneren en ontwerpen van het warmtepompsysteem. Daarnaast behandelt de ISSO-publicatie de uitvoering, oplevering en het beheer, waaronder monitoring.

 

ISSO-publicatie 98 is verschenen in boekvorm en digitaal. De geprinte versie is voor € 75,- (excl. btw en verzendkosten) te bestellen via www.isso.nl . De digitale versie is met een abonnement te raadplegen via www.isso-digitaal.nl .

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
ISSO-publicatie over duurzame techniek in woningen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Zonnepanelen op gevels: kansen voor utiliteitsgebouwen

13 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Eigenaren en gebruikers van kantoren, scholen of musea kunnen naast daken ook gevels benutten voor zonne-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Denk mee over betere MPG

27 feb om 10:00 uurtimer3 min

De MilieuPrestatie Gebouwen (MPG) is een van de maatstaven waarmee de bouwsector de duurzaamheid kan sturen en…

Lees verder »

Wat gebouwen ons vertellen over hoe we samenleven

16 feb om 11:03 uurtimer4 min

Architectuur is nooit neutraal. Elk gebouw, elke straat en elke woonwijk vertelt iets over de tijd waarin het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »