Interactieve lichtinstallatie in getransformeerde discotheek

woensdag 9 maart 2016
timer 2 min
Architectenbureau Estudio Guto Requena transformeerde een industriële loods tot discotheek The Year, met een oogstrelende lichtinstallatie die reageert op de bezoekers. Het project was onderdeel van de verstedelijking van São Paulo’s industriële zone, voorheen gebruikt als filmlocatie.

Het futuristische ogende The Year biedt een flexibele ruimte, bedoeld voor grote tot kleine feesten, overdag en ’s nachts, maar ook voor bands, dansfeesten en andere optreden. De club bestaat onder meer uit twee dansvloeren, drie bars, een VIP-gedeelte, kleedkamer en keuken. Sommige gedeeltes kunnen verschoven worden, afhankelijk van het soort evenement dat gehouden wordt.
 

LED-kooi reageert op dansers

Op de binnenste dansvloer is een interactieve LED-kooi geïnstalleerd. Deze kooi reageert op enkele sensoren in de ruimte. Zo kan de DJ middels een lichaamssensor lichteffecten controleren door te dansen en reageert een sensor boven de dansvloer op de temperatuur van de ruimte en op bewegingen van dansers.
 

Futuristische details

Voor het plafond in de gangen heeft de studio een organisch geometrisch patroon ontworpen, ‘geïnspireerd op biologische cellen’. Dit patroon is in houten platen gesneden en geeft in combinatie met verschillende kleuren licht en het gebruik van spiegels een futuristisch tintje aan de club.


Foto door Fran Perente


De tweede dansvloer bevindt zich in een buitenhof met een uitklapbaar dak. In deze ruimte met bar is veelvuldig gebruik gemaakt van planten. Het interieur, vooral door het sterke groene licht, geeft een warme Braziliaanse sfeer af en is geschikt voor kleinere en zomerse feesten.

De buitenste dansvloer, met veel groen in de muren.
Foto door Fran Parente


Video credits: Fran Parente.
Video edition: Júlia Mori and Guilherme Giantini.
Video soundtrack: "Touch you gently" by Art Department and "Destiny" (Dubtool version) by John Talbot ft. Pional.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Interactieve lichtinstallatie in getransformeerde discotheek

De interactieve LED-kooi in discotheek The Year. Foto door Fran Parente

Foto door Fran Parente Foto door Fran Parente
Foto door Fran Parente Foto door Fran Parente
Foto door Fran Parente Foto door Fran Parente

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

KJ Den Haag opgeleverd: nieuwe stadsentree voor Den Haag Centraal Station

9 sep om 14:00 uur

KJ Den Haag aan het Koningin Julianaplein voor Den Haag Centraal Station is opgeleverd. Het nieuwe gebouw vormt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vijf locaties aangewezen voor versnelde bouw 30.000 woningen

7 sep om 08:18 uur

Minister Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de eerste vijf locaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van inzicht naar actie: Paris Proof in het hoger onderwijs

1 sep om 08:51 uur

De verduurzaming van onderwijsvastgoed is in volle gang en het is een van de grootste opgaven waar…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontzorgen en zoeken naar synergie

11 aug om 13:47 uur

In Nederland is onderwijsvastgoed complex vanwege de split incentive tussen schoolbesturen en stichtingen…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »