Integrale bouwmanager moet bouwproces leiden

maandag 17 februari 2014
timer 2 min
Onvoldoende communicatie en gegevensuitwisseling met andere ketenschakels vormen de belangrijkste oorzaak van faalkosten in de bouw. Wantrouwen tussen betrokken partijen staat samenwerking vaak in de weg. Eindgebruikers moeten veel meer betrokken worden bij de bouw dan nu het geval is. En een onafhankelijke integrale bouwmanager is de belangrijkste verbinder voor een succesvol bouwproces. Dit blijkt uit onderzoek van het vakevenement Building Holland onder Nederlandse bouwdeskundigen. Tijdens Building Holland, van 6 tot en met 8 mei 2014 in Amsterdam RAI, komen alle schakels in de keten bijeen om de toekomst van de bouw- en vastgoedsector mede vorm te geven.

Vanuit de nieuwe eisen van opdrachtgevers en een absolute wil tot vernieuwing vindt er op dit moment een transitie plaats in de bouw- en vastgoedsector. De bouwbranche wordt de komende jaren in een hoog tempo getransformeerd naar de bouwindustrie; een industrie met totaalconcepten, garanties op geleverde eindproducten en excellente kwaliteit.
 

Vingerwijzingen

In samenwerking zit de grootste winst om iets moois te bouwen. De vingerwijzingen van de architect naar de aannemer en vice versa die we nu nog vaak zien, komen de bouw niet ten goede. De oplossing zit volgens de resultaten van het onderzoek in communicatie en onafhankelijke leiding: vanuit de wens van de klant ontwerpen en bouwen onder leiding van een onafhankelijke integrale bouwmanager. Nynke Lipsius, beursmanager van Building Holland: "Het mooie is dat dit gegeven ook door vrijwel alle betrokkenen wordt gedragen. 7 van de 10 bouwdeskundigen noemen het verbeteren van de communicatie en een betere samenwerking met de ketenpartners als oplossing om faalkosten in de bouw te reduceren. Met name goede communicatie met de klant in de ontwerpfase lijkt cruciaal."
 

Onafhankelijke integrale bouwmanager biedt oplossing

Tweederde van de bouwdeskundigen merkt dat er vaak sprake is van wantrouwen tussen de betrokken partijen. Een onafhankelijke partij moet sturing gaan geven en het vertrouwen herstellen. Een ruime meerderheid zegt dat een integrale bouwmanager zodoende een centrale rol moet krijgen in het bouwproces (62%).
 

Betrek eindgebruikers

Opvallend is verder dat eindgebruikers volgens de respondenten veel meer betrokken moeten worden bij de bouw dan nu het geval is. Betrek eindgebruikers zowel in de ontwerpfase (vindt 75%) als bij het bouwproces (vindt 61%). Ook dit lijkt een goede rol voor de integrale bouwmanager.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Integrale bouwmanager moet bouwproces leiden

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Haarlem: verrassend veelzijdig in vorm, stijl en uitstraling

1 dec om 07:30 uurtimer4 min

Afgelopen vrijdag verscheen een nieuw boek over de stedelijke ontwikkeling en architectuur in Haarlem, getiteld…

Lees verder »
descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe school X11 versterkt stedelijk leven Merwede

13 nov om 07:30 uurtimer5 min

NEXT architects heeft met Rademacher de Vries Architecten de ontwerpcompetitie gewonnen voor X11, de Utrechtse…

Lees verder »
descriptionArtikel

MVRDV: bolvormig ontwerp scheelt ruimte op straatniveau

10 nov om 17:15 uurtimer5 min

Met The Grand Ballroom zorgt MVRDV opnieuw voor een iconisch ontwerp. Het architectenbureau won hiermee de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Floris Alkemade: ‘De contouren van een andere bouwcultuur’

6 nov om 10:45 uurtimer4 min

Demografische ontwikkelingen hebben een enorme impact op onze woningvoorraad. Na de geboortegolf van weleer is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kiezen en formeren in tijden van woningnood

5 nov om 07:30 uurtimer10 min

In het kader van de Tweede Kamerverkiezingen sprak ons Expertpanel zich uit over de woningnood. Welke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

De MPG in relatie tot groot en groots wonen

18 jun om 07:30 uurtimer10 min

De MPG zou moeten aanzetten tot het bouwen met zo min mogelijk absolute impact. Toch komen kleinere woningen…

Lees verder »