Industrieel karakter wijk Hengelo maakt plaats voor duurzaamheid

maandag 28 oktober 2019
timer 2 min
Een nieuwe wijk in de stad Hengelo, waar ooit de Seahorse Fabriek gevestigd was, krijgt NOM-woningen. Daarnaast is door KAW-architecten voor deze wijk nagedacht over klimaatadaptiviteit.

In de voormalige Seahorse Fabriek werden allerlei soorten hand- en keukendoeken geproduceerd. Het terrein staat nu leeg en wordt getranfsformeerd naar een bijzonder woongebied midden in de stad. Ontwikkelaar VanWonen gaf KAW-architecten de opdracht een hele nieuwe wijk te ontwerpen, van woning tot woonomgeving, en hierbij betaalbaar wonen mogelijk te maken.



Nul op de meter

De woningen krijgen een industriële uitstraling door bijvoorbeeld gebruik te maken van robuuste materialen en verfijnde kozijnen. Er komen nul-op-de-meterwoningen en de openbare ruimte wordt klimaat ingericht zodat de wijk is voorbereid op de toekomst, onder andere door de integratie van ecologie en waterbuffering. 




De wijk wordt niet alleen nieuw, er is ook ruimte voor oudheid en karakter. Zo is het gelukt een deel van de oude sheddaken van de fabriekshal te bewaren. Hier kunnen toekomstige eigenaren zelf een spectaculaire woning in laten bouwen. Ook blijft een oude fabrieksmuur staan die wordt geïntegreerd in de erfafscheidingen op het terrein.

Betaalbaar 

De wijk heeft een ieder wat wils te bieden. Er komen verschillende soorten woningen, waarmee wordt voorgesorteerd op de opgaven waar de steden voor staan: starterswoningen en betaalbare gezinswoningen maken net zo goed deel uit van de buurt als levensloopbestendige woningen met tuin, gelijkvloerse appartementen en dus ook vrije kavels voor zelfbouw.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Industrieel karakter wijk Hengelo maakt plaats voor duurzaamheid

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Adriaan Dessingprijs 2026 zoekt bijzondere Westlandse projecten

19 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Westlandse projecten staan in 2026 in de schijnwerpers met de vijfde editie van de Adriaan Dessingprijs. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »