In Vivo: trio gebouwen met groene biogevels

dinsdag 23 februari 2016
timer 2 min
Parijs is zichzelf aan het herontwikkelen. Met de Réinventer.Paris competitie worden 23 locaties in de stad weggeven aan de architect met het mooiste ontwerp. De locatie Paris Rive Gauche is gewonnen door XTU Architects met het project In Vivo, dat ‘natuur integreert in steden’.

Het project behelst de bouw van drie woontorens: Tree House, Plant House en Algo House. Ieder gebouw straalt op een eigen manier ‘groen’ uit. Tezamen beslaan de gebouwen 13.000 m2 aan woningruimte voor studenten en jonge wetenschappers, 1.200 m2 aan openbare ruimte, een 255 m2 groot café en 2.000 m2 voor (groente)tuinen.
 

Biogevel

Uniek echter is het Algo House. Deze toren krijgt een biogevel met photobioreactors (biologische zonnepanelen) die microalgen produceren voor de medische wetenschap. De gevel zal ook in staat zijn de hitte die wordt gegenereerd door deze bioreactors om te zetten in verwarming en heet water. Hierdoor valt het jaarlijkse energieverbruik onder de 48kWh/m2.
 

Laboratorium

Naast de bovenstaande ruimtes wordt er ook een 1.000 m2 groot laboratorium gerealiseerd dat gebruikt kan worden door bewoners, wetenschappers, kunstenaars en wie maar wil helpen in gezamenlijke projecten die worden geïnitieerd en ondersteund door de instellingen: Centre Michel Serres, Toits Vivants (levende daken), Vergers Urbains (stedelijke tuinen), de Collectif Babylone, Mon P’ti Viosinage en Le Mur.
 

Veerkrachtige stad

Het project wordt gerealiseerd op de Rue Jean Antoine de Baïf in Parijs. Verantwoordelijken voor het ontwerp zijn XTU Architects en BPD Marignan in samenwerking met SNI Group en MU Architecture. Doel van het project is het ‘promoten van openheid tussen inwoners en het integreren van natuur in steden, voor een eerlijke, meer duurzame en veerkrachtige stad’.


Meer informatie over In Vivo, en over de andere projecten, vindt u op de
website van Réinventer.Paris.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
In Vivo: trio gebouwen met groene biogevels

Het Algo House met biogevel, erachter het Plant House. Beeld door XTU-MU.

Beeld door XTU-MU. Beeld door XTU-MU.
Beeld door XTU-MU. Beeld door XTU-MU.
Tree House. Beeld door XTU-MU. Tree House. Beeld door XTU-MU.
Beeld door XTU-MU. Beeld door XTU-MU.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Manifest Gemeenten Natuurinclusief naar Tweede Kamer

4 mrt om 09:30 uurtimer2 min

Achttien gemeenten hebben onlangs gezamenlijk een manifest aangeboden aan de Tweede Kamer waarin ze hun ambitie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Denk mee over betere MPG

27 feb om 10:00 uurtimer3 min

De MilieuPrestatie Gebouwen (MPG) is een van de maatstaven waarmee de bouwsector de duurzaamheid kan sturen en…

Lees verder »

Wat gebouwen ons vertellen over hoe we samenleven

16 feb om 11:03 uurtimer4 min

Architectuur is nooit neutraal. Elk gebouw, elke straat en elke woonwijk vertelt iets over de tijd waarin het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »