IASS 2015 in Amsterdam trekt ruim 500 bezoekers

woensdag 19 augustus 2015
timer 2 min
De International Association for Shell and Spatial Structures (IASS) en KIVI organiseren van 17 tot 20 augustus in het Muziekgebouw aan het IJ het Annual International Symposium on Future Visions. Een uitermate inspirerend programma trekt ruim 500 bezoekers vanuit de hele wereld naar de boorden van het IJ.

 

In het Muziekgebouw aan het het IJ is ook een expositie te zien van ruimtelijke structuren. Onder andere een structuur opgebouwd uit duizenden BIC ballpoints (zie bijstaande foto). In de expositie is ook de Glass Dome te zien van TU Eindhoven, tot stand gekomen onder leiding van Arno Pronk – die nauw betrokken was bij de organisatie van het symposium.

 

Het IASS symposium gaat veel dan schaal en ruimtelijke structuren. Thema’s in het programma zijn o.a. laatste stand van ict (met name ook optimalisatieprogramma’s), environmental enginieering, en 3D printing. Over dat laatste. Arup, hoofdsponsor van het symposium, liet zien hoe het 3D printen van een stalen knooppunt, waar het bureau al een tijdje mee bezig is, zich steeds verder ontwikkeld (zie foto).

 

In dezelfde themasessie ging prof. Mueller van het het MIT in op stress line additive manufactoring. Mueller gaf ook een lezing over de inzet van drones in de bouwuitvoering (drone based additive  manufacturing). Ee coproductie met de Universiteit van Leuven. Bijzonder was ook de insteek van Paul Shepherd van University of Bath. Zijn vakgroep heeft een techniek ontwikkeld om op basis van scanning gebouwen te printen (Rapid Processing of 3D Colour PointClouds for 3D Printing).

 

Fotobijschriften.

Arno Pronk in de expositieruimte van IASS 2015  naast de Glass Dome. 

 

Een structuur opgebouwd uit duizenden BIC ballpoints, een van de objecten die tijdesn IASS werde geexposeerd.

 

De laatste versie van het door Arup 3D geprinte stalen knooppunt.

 

 

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
IASS 2015 in Amsterdam trekt ruim 500 bezoekers

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

MVRDV neemt 'out of the box' wel heel letterlijk

6 jun om 07:30 uurtimer4 min

Met een grote diversiteit aan uitkragende loggia's, erkers en hangende balkons tekent MVRDV voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kringloop Integratie Platform verlaagt kosten verduurzaming

26 mei om 07:30 uurtimer11 min

Kun je ruim 35.000 euro besparen door een woning slimmer te verduurzamen? Wel volgens transitiemaker Niels Rood…

Lees verder »
descriptionArtikel

Buurttransformatie: problemen oplossen met andere problemen

28 apr om 07:30 uurtimer17 min

Kom jij nog weleens een Warmtetransitievisie tegen? De rapporten zijn inmiddels weggestopt in bureauladen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Blue Zone Festival: hét event voor de gezonde leefomgeving

7 apr om 07:30 uur

Het tweede Blue Zone Festival richt zich op iedereen die betrokken is bij het creëren van gezonde…

Lees verder »
descriptionArtikel

EKOO: subsidies voor innovaties gebouwde omgeving

24 mrt om 07:30 uur

Op dinsdag 1 april opent RVO opnieuw de EKOO-subsidieregeling die mikt op duurzame innovaties. Het gaat bij…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gebruik de power van AI voor landschapsarchitectuur

7 mrt om 07:30 uur

Artificiële intelligentie is in korte tijd een onmisbaar hulpmiddel geworden in de wereld van architectuur,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Krachtige stationsconcepten voor betere reizigerservaringen

18 feb om 09:30 uur

Hoe ziet het treinstation van de toekomst eruit in een wereld vol diverse reismogelijkheden en ook vol…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve oogstapp impuls voor circulariteit

17 feb om 07:30 uur

We praten wat af in het land. De organisaties in de bouw die zich bezighouden met verduurzaming en…

Lees verder »