Hurks wint tender kavel 1.1 Hoge Weide

maandag 20 februari 2017
timer 2 min
Hurks vastgoedontwikkeling is door Bureau NegenTien namens de gemeente Utrecht geselecteerd voor de ontwikkeling en realisatie van kavel 1.1 Hoge Weide (Utrecht, Leidsche Rijn). Het betreft een stedelijk bouwblok met 34 grondgebonden koopwoningen. Alle woningen zijn energieneutraal.

Het plan van Hurks en Venster Architekten onderscheidt zich door de stedelijkheid en de aansluiting op de omgeving. Het bestaat uit een samenhangend geheel van duidelijk te onderscheiden architectonische eenheden van meerdere woningen. De markante hoek van dit stedelijk bouwblok fungeert als een hoeksteen en markering van de wijk Hoge Weide.

Duurzaamheid

Alle woningen zijn energieneutraal (EPC ≤ 0,00) en hebben een GPR score > 8. Dat wordt onder meer behaald door toepassing van warmtepompen met bodembronnen, CO2 gestuurde ventilatie en in de daken geïntegreerde PV-panelen.


Korte bouwtijd door slim bouwen

Het Da Vinci Huis van Hurks is het woonconcept waarmee de woningen zullen worden gerealiseerd. Da Vinci Huis levert woningen die worden gebouwd volgens een proces dat richt zich op een hoge mate van efficiency in ontwikkeling en bouwen. Op basis van optimale keuzevrijheid voor de kopers en zekerheid gedurende het traject garandeert Hurks marktconforme woningen met een hoge gebruikskwaliteit.

Planning

De verkoop start in de tweede helft van 2017. De start bouw is gepland eind 2017, doch uiterlijk 1 maart 2018. De oplevering is circa 10 maanden later.


Hoge Weide

Hoge Weide krijgt een stedelijk karakter en ligt op loopafstand van Leidsche Rijn centrum en op fietsafstand van de binnenstad van Utrecht. De buurt wordt omgeven door groenstroken en parkeren. De inpassing van de landtunnel A2 creëert hoogteverschillen in het gebied. In totaal worden er ongeveer 1.100 woningen in Hoge Weide gebouwd in alle prijsklassen. Kavel 1.1 ligt op een bijzondere zichtlocatie in Hoge Weide, tegenover Leidsche Rijn centrum, aan het Park Leeuwensteyn en het Willem Alexanderpark.

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Hurks wint tender kavel 1.1 Hoge Weide

Rendering van kavel 1.1 Hoge Weide in Utrecht, Leidsche Rijn.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rotterdam vergroot kansen voor talentvolle architecten

13 mrt om 11:00 uurtimer3 min

Rotterdam gaat voor de selectie van architecten bij publieke projecten een nieuwe standaard toepassen. Met het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe kabinet-Jetten: kan het samen en eenvoudiger?

23 feb om 07:30 uurtimer5 min

Na de Tweede Kamerverkiezingen betreedt Jetten & co vandaag het bordes van Paleis Huis ten Bosch met het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

10 trends voor woningmarkt en leefomgeving 2026

4 feb om 07:30 uurtimer6 min

Het is inmiddels een vaste traditie. Elk jaar zet adviesbureau Companen tien trends voor de woningmarkt en de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Twee nieuwe films: Flexscapes en Werkende Woonwijken

29 jan om 09:00 uurtimer4 min

In Breda kun je op woensdag 4 februari naar een filmavond waar de centrale vraag luidt: Hoe willen we wonen?…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »