Hurks en de Alliantie aan de slag met tweede fase Buiksloterham&Co

woensdag 3 februari 2016
timer 2 min
Na een eerdere opdracht voor Cityplot Buiksloterham&Co van woningcorporatie de Alliantie, tekenden Hurks en de Alliantie onlangs ook voor fase 2 van dit Amsterdamse project. Het gaat om de bouw van 125 appartementen met algemene ruimtes verdeeld over 3 bouwblokken.

 

De appartementen met algemene ruimtes van fase 2  zijn onderdeel van de in totaal 10.000 m2 te realiseren aan woonruimte. De aanneemsom bedraagt ca. 11.000.000,- euro. De bouw start naar verwacht tweede kwartaal 2016. Fase 1 van Cityplot Buiksloterham&Co gaat om 84 appartementen met algemene ruimten. De bouw van deze fase start in maart.

 

Hurks kreeg fase 1 gegund na een aanbesteding. Hierna is ook fase 2 op basis van de aanbestedingsgegevens verder ontwikkeld en uitgewerkt. Cityplot Buiksloterham&Co is een project in een aantrekkelijk, nieuw te ontwikkelen gebied aan de noordelijke IJ-oever. Met woningen in toekomstige wijken als De Bongerd, Kadoelen en Kop Grasweg in dit gebied.

 

Masterplan

Buiksloterham&Co ligt in een voormalig havengebied tussen het filmmuseum EYE en het NDSM-terrein in Amsterdam. Het gaat om een masterplan van de Alliantie, Studioninedots en DELVA Landscape Architects. Partijen die dit achtergebleven havengebied willen transformeren naar een bruisend stuk nieuw land. Een creatief en hip gebied met een overvloed aan nieuwe restaurants, bars, hotels en winkels. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Hurks en de Alliantie aan de slag met  tweede fase Buiksloterham&Co

Buiksloterham. Impressie cityplot Studioninendots

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe gids: in vijf fasen woningen splitsen

14 jan om 07:30 uurtimer3 min

Ontdek ook de nieuwe Splitgids, een praktische handleiding die gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »