Hagemeistersortering 'Gent' in woongebouw NEXT architects

woensdag 2 mei 2018
timer 2 min
In RIV// in Amsterdam is een mix ondergebracht van 44 koopwoningen van zestig tot honderdzestig vierkante meter en 23 vrije sector huurwoningen van circa zeventig vierkante meter.

Woongebouw RIV// ligt aan de rand van de Rivierenbuurt, in de jaren twintig en dertig gebouwd als onderdeel van Berlages uitbreidingsplan Plan Zuid. Ten westen van RIV// ligt de Zuidas. Projectarchitect Joost Lemmens: ''Die twee karakteristieken waren het vertrekpunt van het ontwerp. We wilden hier een sculpturaal gebouw uit één stuk, een monoliet waarin het collectief sterk zou worden uitgedrukt maar ook de individuele woningen zichtbaar zouden zijn – een gebouw met statuur dat tegelijk toegankelijk is en een menselijke maat bezit.''


Geleed

Dat resulteerde in een woongebouw dat sterk geleed is. Lemmens: “De geleding is gestuurd door het uitzicht, de privacy en de daglichttoetreding. We hebben in de gevels vlakken vooruit en achteruit geduwd, geaccentueerd met lijsten van wit beton.” Bij de penthouses is die geleding nog eens extra aangezet, met urban windows die naar alle windrichtingen uitzicht bieden op de stad.


Baksteen

Baksteen speelt in RIV// een belangrijke rol. Lemmens: ''Het materiaal geeft het gebouw de gewenste massa, en het leent zich om uitdrukking te geven aan de woonfunctie.NEXT architects zocht daarbij 'een iets stoerdere steen'', aldus Lemmens. De projectarchitect wilde geen te effen steen en geen al te herkenbare handvormsteen met veel reliëf: ''Wel gemeleerd, maar iets gladder. Kijkend naar de opties, kwamen we vrij snel uit bij de 'Gent' van Hagemeister. In overleg met Hagemeister kozen we ervoor om in RIV// de achterkant van de steen te gebruiken. Die fuss-zijde heeft, door het stapelen van de stenen in de productie, zichtbare kolenbrandstrepen.''

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Hagemeistersortering 'Gent' in woongebouw NEXT architects

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »