Glazen gevel als traditionele Chinese lampion

maandag 15 februari 2016
timer 2 min
Van een afstand lijkt het gebouw als bevroren in tijd, stilgezet toen het in elkaar werd geduwd. De gevel van het Center for Sustainable Energy Technology (CSET) is gebaseerd op de traditionele Chinese papieren lantaarns en waaiers en dient als een prominent symbool voor duurzame technologieën.

Het CSET is een campus van de Nottingham University en is gerealiseerd in de Chinese stad Ningbo, provincie Zhejiang. De campus is toegewijd aan het verspreiden van duurzame technologieën, waaronder die gericht op zonne- en windenergie.
 

Duurzaam op ieder vlak

Het 1.300 m2 gebouw naar ontwerp van Mario Cucinella Architects bevat onderzoekslaboratoria, collegezalen en een bezoekerscentrum. De campus is gerealiseerd in een bosrijke omgeving naast een rivier en lijkt door zijn groene, glazen gevel weg te zakken in de omgeving.


Het op lantaarns geïnspireerde ontwerp creëert dynamische vormen die vooral ‘s nachts tot leven komen: licht straalt op spookachtige wijze van binnenuit door de gevelelementen. Het gebouw is ook op praktisch vlak duurzaam, met een dakraam dat iedere verdieping voorziet van zonlicht. Tevens zorgt een opening in het dak voor natuurlijke ventilatie en wordt door geothermische vloerplaten het gebouw verwarmd of verkoeld.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Glazen gevel als traditionele Chinese lampion

Het universiteitsgebouw lijkt als een papieren lampion in te zakken. Foto door Daniele Domenicali

Foto door Daniele Domenicali Foto door Daniele Domenicali

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bouw moet zich voorbereiden op nieuwe Europese emissie-eis

23 jun om 13:45 uurtimer6 min

Demissionair minister Mona Keijzer gaat de aangekondigde aanscherping van de milieu-prestatie-eis (MPG) voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

De MPG in relatie tot groot en groots wonen

18 jun om 07:30 uurtimer10 min

De MPG zou moeten aanzetten tot het bouwen met zo min mogelijk absolute impact. Toch komen kleinere woningen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geven we nog wel les in gezonde gebouwen?

11 jun om 09:00 uurtimer4 min

De nood wordt steeds hoger: geven we kinderen nog wel onderwijs in gezonde gebouwen? Het is één van de centrale…

Lees verder »
descriptionArtikel

MVRDV neemt 'out of the box' wel heel letterlijk

6 jun om 07:30 uurtimer4 min

Met een grote diversiteit aan uitkragende loggia's, erkers en hangende balkons tekent MVRDV voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kringloop Integratie Platform verlaagt kosten verduurzaming

26 mei om 07:30 uurtimer11 min

Kun je ruim 35.000 euro besparen door een woning slimmer te verduurzamen? Wel volgens transitiemaker Niels Rood…

Lees verder »
descriptionArtikel

Buurttransformatie: problemen oplossen met andere problemen

28 apr om 07:30 uurtimer17 min

Kom jij nog weleens een Warmtetransitievisie tegen? De rapporten zijn inmiddels weggestopt in bureauladen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Blue Zone Festival: hét event voor de gezonde leefomgeving

7 apr om 07:30 uur

Het tweede Blue Zone Festival richt zich op iedereen die betrokken is bij het creëren van gezonde…

Lees verder »
descriptionArtikel

EKOO: subsidies voor innovaties gebouwde omgeving

24 mrt om 07:30 uur

Op dinsdag 1 april opent RVO opnieuw de EKOO-subsidieregeling die mikt op duurzame innovaties. Het gaat bij…

Lees verder »