Genomineerd B.Amsterdam is een complete leefomgeving

woensdag 7 december 2016
timer 1 min
Het project B.Amsterdam is genomineerd voor de Geurt Brinkgrevebokaal 2016. De prijs is een erkenning van de gemeente Amsterdam op het gebied van transformatie en herontwikkeling.

Voor het project B.Amsterdam werd een groot leegstaand kantoorgebouw omgetoverd tot een woon- en werkplek, met tal van faciliteiten voor startups en creatieve ondernemers, maar ook gevestigde bedrijven. De herontwikkeling van het kantoorgebouw is ontworpen door NEXT architects, in samenwerking met Studio Fabrick , B.Amsterdam, Skepp en vele anderen.

Gebouw als een stad 

‘Het gebouw als een stad’ werkt als een ecosysteem. Het groeit organisch en alles is 24 uur per dag beschikbaar: werk, sport, horeca en evenementen. Voor ondernemers is B.Amsterdam meer dan een werkplek. Het is een complete leefomgeving. Pareltje is het restaurant, die is gerealiseerd op het dak van het gebouw. In een grote hangar met panoramisch uitzicht over de stad kunnen mensen genieten van een lunch of diner.

 

De prijs wordt 7 december bekendgemaakt door Susan Lammers, directeur van het Nederlands Bureau voor Cultureel Erfgoed. De ceremonie vindt plaats bij B.Amsterdam.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Genomineerd B.Amsterdam is een complete leefomgeving

Francisco Nogueira ©

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Ik merk dat we niet gewend zijn aan plankritiek stedenbouw’

9 okt om 07:30 uurtimer5 min

Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan presenteert de Beroepsvereniging van Nederlandse Stedebouwkundigen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Maarten van Kesteren valt opnieuw in de prijzen

26 sep om 10:00 uurtimer4 min

Na zijn veelgeroemde renovatie van de Nimeto-school in Utrecht, is opnieuw een renovatie van Maarten van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Doordacht bouwen, vandaag en morgen

18 sep om 07:30 uurtimer4 min

Met het nieuwe thema Thoughtful Tomorrow krijgt de beurs ARCHITECT@WORK dit jaar in Amsterdam een vervolg in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tim: biobased bouwmethodiek maakt houtbouw betaalbaar

17 sep om 08:30 uurtimer3 min

Houtbouw ontwikkelt zich in hoog tempo, maar het kan nog sneller, flexibeler en betaalbaarder worden. En dat…

Lees verder »