Enthousiasme en realiteit vinden elkaar in het DuurzaamheidsDebat

maandag 1 november 2021
Acquire Publishing organiseert in de komende periode een reeks DuurzaamheidsDebatten. De presentatie is in handen van Lieke en Harrie Kiekebosch, de vaste presentatoren van de talkshow Kiek An. Het eerste DuurzaamheidsDebat vindt (digitaal) plaats op 11 november.

Natuurlijk, we maken stappen. De politiek beweegt, bedrijven nemen hun verantwoordelijkheid, burgers maken bewustere keuzes. Maar we moeten ook. Gaan we hard genoeg? Voelen we de urgentie? En wat moeten we met al die, vaak best logisch klinkende, praktische bezwaren? Vragen die aan bod komen in de DuurzaamheidsDebatten.

Praat mee tijdens het eerste DuurzaamheidsDebat op 11 november

Als voorprogramma van Congres Natuurlijk op 18 november staat het eerste DuurzaamheidsDebat gepland op 11 november om 15.00 uur. Aan tafel schuiven aan:

  • Tine Hens, journaliste en auteur van Het is allemaal de schuld van de Chinezen, en andere dooddoeners over het klimaat. In dit even speelse als ernstige boek klopt ze, vertrekkend van tien dooddoeners over het klimaat, aan bij allerhande klimaatwetenschappers. Vervolgens onderscheidt ze ontkenners, twijfelaars, vertragers, haters, sussers en relativisten.
  • Marjan Minnesma, directeur van Urgenda en actief onder het motto: ‘We weten wat er moet gebeuren. Laten we samen aan de slag gaan en anderen meesleuren in ons onstuitbaar enthousiasme.'
  • Maarten van Dongen, als bewoner van een Aarden Huis ervaringsdeskundige en in zijn dagelijks werk projectleider Circulaire Economie bij Natuur en Milieu Overijssel en bij WaardeRing.

Een aantal dooddoeners uit het boek van Tine Hens wordt aan tafel en met de (online) deelnemers besproken. Denk aan:

  • Wij zijn zo klein, wat maakt onze verandering nu uit? Maar als je de cijfers bekijkt per persoon dan doen wij er zeker wel toe.
  • Technologie zal ons redden? Dat is ook zeker zo, maar dat is geen reden voor achteroverleunen en het leidt ook naar onverantwoord gedrag, want we lossen het toch wel op.
  • We willen toch niet terug naar de middeleeuwen? Dat hoeft dus ook helemaal niet, het leven na de transitie is eigenlijk veel mooier.

Als deelnemer krijg je alle stellingen vooraf toegestuurd en kunt vooraf al reageren.

Meld je hier gratis aan voor het eerste DuurzaamheidsDebat op 11 november om 15:00 uur.

Over de Debatten

Het DuurzaamheidsDebat van 11 november is de eerste in een reeks waarin Acquire Publishing met experts inzoomt op een actueel duurzaamheidsthema. De debatten zijn online te volgen én later terug te kijken. In aanloop naar én tijdens elk debat is er volop gelegenheid om je eigen vragen te stellen en je mening te laten horen. Heb je ideeën voor nieuwe onderwerpen rond de DuurzaamheidsDebatten en/of zou je wel een keer willen aanschuiven? Stuur ze in naar Manon van Ketwich (manon@acquirepublishing.nl).

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Grote opgaven, simpele oplossingen: de school als hart van de buurt

23 okt om 11:30 uur

Eenzaamheid, gezondheidsproblemen, een tekort aan woningen en een land dat steeds voller raakt. De opgaven zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe ROCvA flexibiliteit en maakbaarheid combineert in onderwijshuisvesting

21 sep om 17:00 uur

Onderwijsconcepten en de maatschappij veranderen steeds sneller. Hoe zorg je dan dat onderwijshuisvesting…

Lees verder »
descriptionArtikel

DigiBouw 2026: waar architectuur en digitale stedenbouw samenkomen

21 sep om 08:39 uur

Hoe ontwerp je niet alleen een goed gebouw, maar ook een toekomstbestendige leefomgeving? Op DigiBouw 2026…

Lees verder »