Drie IT-trends die de industriebranche gaan ontwrichten

woensdag 23 september 2015
timer 2 min
Big data, Internet of Things en Smart Services. Dit zijn de drie belangrijkste trends die de industriebranche gaan ontwrichten. Dat stelt eurodata, in het eBook ‘Gestroomlijnde bedrijfsprocessen met smart services’. De grenzen tussen IT, de industrie en economie vervagen steeds meer. De verbinding tussen de fysieke en virtuele wereld zorgt voor een enorme omwenteling in de industrie oftewel Industry 4.0.

 

Om deze ontwikkeling het hoofd te bieden moeten bedrijven in de sector inspelen op deze drie trends. Hierdoor kunnen nieuwe, intelligente producten en digitaal geoptimaliseerde bedrijfsmodellen worden ontwikkeld.

 

Vierde golf van industriële veranderingen

Industry 4.0 verwijst naar de vierde golf van industriële veranderingen. Deze wordt gekenmerkt door het combineren van bedrijfsdata, consumenteninformatie en apparaatgegevens om ervoor te zorgen dat de juiste informatie op het juiste apparaat beschikbaar is voor de juiste persoon, en op het juiste moment. In de smart factory behoren productieonderbrekingen voorgoed tot het verleden.

 

Elk individueel werkinstrument in het proces, bepaalt zelfstandig de volgende productiestap. Om mee te gaan met deze industriële revolutie zouden bedrijven big data, Internet of Things en Smart Services moeten gaan adopteren, anders missen zij de boot. Door middel van best practices wordt in het eBook toegelicht hoe organisaties het beste op deze IT-trends kunnen inspelen.

 

Nog niet goed genoeg op inspelen

Jeroen van der Lugt, EMEA sales manager eurodata: “Dit zijn trends die al een tijd zichtbaar zijn, maar waar veel organisaties in de industriesector nog niet goed genoeg op inspelen. Door deze ontwikkelingen worden bedrijfsprocessen transparant en menselijke fouten ingeperkt. Zij zijn dus van groot belang voor de toekomst van organisaties. Met dit eBook wijzen we bedrijven op het belang en de impact van de laatste trends en hoe ze het beste kunnen omgaan met de uitdagingen die hiermee gepaard gaan. Het gaat hierbij niet alleen om het slim aanpakken van deze uitdagingen, maar om het bedrijf resoluut richting een kleurrijke toekomst te helpen.”

 

Het eBook ‘Gestroomlijnde bedrijfsprocessen met smart services’ kan hier gedownload worden.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Drie IT-trends die de industriebranche gaan ontwrichten

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Maarten van Kesteren valt opnieuw in de prijzen

26 sep om 10:00 uurtimer4 min

Na zijn veelgeroemde renovatie van de Nimeto-school in Utrecht, is opnieuw een renovatie van Maarten van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eerste ESG-rapportage BPD: duurzaam en betaalbaar wonen

21 aug om 07:30 uurtimer5 min

Terwijl de Europese Unie de verslaglegging en verantwoording over het duurzaamheidsbeleid van bedrijven…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groei bewustwording, maar onvoldoende duurzame bouwprojecten

18 aug om 07:30 uurtimer4 min

Steeds meer internationale bouwpartijen zeggen zich bewust te zijn van het belang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouw moet zich voorbereiden op nieuwe Europese emissie-eis

23 jun om 13:45 uurtimer6 min

Demissionair minister Mona Keijzer gaat de aangekondigde aanscherping van de milieu-prestatie-eis (MPG) voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

De MPG in relatie tot groot en groots wonen

18 jun om 07:30 uurtimer10 min

De MPG zou moeten aanzetten tot het bouwen met zo min mogelijk absolute impact. Toch komen kleinere woningen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geven we nog wel les in gezonde gebouwen?

11 jun om 09:00 uurtimer4 min

De nood wordt steeds hoger: geven we kinderen nog wel onderwijs in gezonde gebouwen? Het is één van de centrale…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kringloop Integratie Platform verlaagt kosten verduurzaming

26 mei om 07:30 uurtimer11 min

Kun je ruim 35.000 euro besparen door een woning slimmer te verduurzamen? Wel volgens transitiemaker Niels Rood…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzaam bouwen: kansen om gebouw eigen uitstraling te geven

25 feb om 07:30 uur

We vervolgen de rubriek Future Architects op deze website met Marije Sanders van Archifit. Haar pleidooi: maak…

Lees verder »