Dorte Mandrup ontwerpt glanzende opaal als havensymbool

donderdag 30 juni 2016
timer 2 min
Een restaurant en conferentiezaal in de vorm van een edelsteen. Het ontwerp van Dorte Mandrup Arkitekter heeft de competitie gewonnen voor de uitbreiding van de hoofdvestiging van The Danish Society of Engineers (IDA) met deze ‘technologisch geavanceerde blikvanger’.

Reflecterende edelsteen

‘The Opal’, vernoemd naar de ovale edelsteen die alle kleuren van het spectrum reflecteert, zal onderdeel gaan uitmaken van de scenische haven van Kopenhagen. Volgens de IDA straalt het ontwerp van Dorte Mandrup het beste hun ‘visie van ingenieurschap’ uit. De bolvormige constructie springt in het oog door de reflecties van zowel zonlicht als het water, wat een spel van diverse kleuren in de gevel veroorzaakt.


De gevel bestaat uit in elkaar verwikkelde doorzichtige en ondoorzichtige driehoeken. Door geïntegreerde LED-lampen wordt The Opal ook ’s avonds een lichtgevend spektakel. Het lichtontwerp is het resultaat van een samenwerking tussen Dorte Mandrup en ingenieurs van Søren Jensen Rådgivende Ingeniører.


Doorsnede van The Opal uitbreiding.
 

Symbiose

De constructie rust op vier V-vormige stalen zuilen, waardoor het ovaalvormige volume ’vlak boven de grond zweeft’, aldus de architect. IDA laat weten gecharmeerd te zijn door het idee dat de opaal ’in de ruimte tussen twee bestaande gebouwen hangt’. ”Het ontwerp biedt een unieke architectonische aanpak om een onderscheidend symbool voor IDA’s hoofdvestiging te maken, die de symbiose tussen de kunst van engineering en architectuur illustreert.”


Impressie van The Opal in de haven van Kopenhagen.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Dorte Mandrup ontwerpt glanzende opaal als havensymbool

The Opal, een opaalvormige uitbreiding van de hoofdvestiging van The Danish Society of Engineers, door Dorte Mandrup Arkitekter.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

9 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Adriaan Dessingprijs 2026 zoekt bijzondere Westlandse projecten

19 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Westlandse projecten staan in 2026 in de schijnwerpers met de vijfde editie van de Adriaan Dessingprijs. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »