Dit wordt de hypermoderne campus van Solvay

maandag 11 juni 2018
timer 2 min
Het Deense architectenbureau Schmidt Hammer Lassen Architects mag het nieuwe hoofdkantoor van het chemiebedrijf Solvay in Brussel ontwerpen. Het winnende team, bestaande uit lokale firma Modulo Architects en VK Engineers, werd gekozen na een internationale wedstrijd die Europese bedrijven OMA, Valode & Pistre, Wilmotte & Associés en Henning Larsen omvatte.

De nieuwe campus signaleert een verschuiving voor Solvay naar een mee duurzame cultuur, te midden van een recente radicale transformatie van het bedrijf. Het nieuwe gebouw, gelegen op het terrein van 22 hectare dat sinds 1953 veel van Solvay's activiteiten heeft gehuisvest, zal geen typisch hoofdkantoor zijn, maar eerder een vloeiende, collaboratieve ruimte waar teams en partners met elkaar kunnen communiceren.

Innovatief en duurzaam

"In de vroegste stadia werd duidelijk dat een compact gebouw met een gemeenschappelijke ingang in een groot atrium iedereen die door het hoofdkwartier loopt in staat stelt om dezelfde unieke ervaring van het gebouw te delen en een sterk gevoel van verbondenheid te creëren", aldus Tiago Pereira , Partner bij Schmidt Hammer Lassen. "We hebben de wens van Solvay voor een gastvrij, innovatief en duurzaam hoofdkantoor vertaald in een architecturaal gewaagde bewering die de kernwaarden weerspiegelt en een nieuwe identiteit creëert."

 


Credit: Schmidt Hammer Lassen Architects

 

De Esplanade is het 'stadstapijt' dat mensen verwelkomt op het terrein en een meer formeel, stedelijk karakter heeft dan de omgeving, met plantenbakken met banken, solitaire bomen en kleine reflecterende zwembaden. Het groene dak, ontworpen als een geometrische tuin, biedt een onbelemmerd uitzicht op de omgeving. Het beschikt ook over dakramen en grote verzonken tuinen die de onderliggende werkplaatsen bieden met toegang tot de buitenlucht.

Bassins voor regenwater

Het bestaande park aan de westkant van de ingang wordt een bos worden. Bovendien wordt de 18de-eeuwse waterstroom die verbonden is met de Zenne opnieuw geïntroduceerd. Regenwater wordt opgevangen en hergebruikt via natuurlijke regenwaterbassins. Een openlucht amfitheater in de Yard aan de noordkant van de campus verbindt het hoofdkantoor met het nieuwe restaurant. De groene ruimten en het grote plein leiden het personeel en de bezoekers naar de beglaasde, open en uitnodigende hal met de hoofdingang, geflankeerd door het café en het Solvay Experience Center.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Dit wordt de hypermoderne campus van Solvay

Credit: Schmidt Hammer Lassen Architects

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tumult brengt Groningse cultuur samen onder één dak

30 sep om 10:00 uur

Groningen heeft er een nieuw cultureel adres bij. Tumult, tot voor kort bekend onder de naam VRIJDAG, opende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »