Dit is het nieuwe topsportcomplex in Amersfoort

maandag 23 april 2018
timer 2 min
Het sport- en zwemcomplex Amerena heeft dit weekend haar deuren geopend. Het gebouw, ontworpen door VenhoevenCS, wordt de nieuwe plek voor top- en breedtesport in Amersfoort en omgeving.

Amerena is een hybride sportgebouw aan de entree naar Amersfoort. Door de bijzondere ligging, heeft het complex meerdere gezichten. Wanneer men Amersfoort binnenrijdt vanaf de Hogeweg, valt het meteen op door de gekleurde en ’s nachts oplichtende gevel. Het gebouw nestelt zich tegelijkertijd in de buurt: aan de Buurtas is het gebouw open en uitnodigend met de entree en terrassen; naar het Waterwingebied en de Spreeuwenstraat heeft het gebouw een landschappelijke uitstraling met dakterrassen en een groen dak.

NOC*NSF sporthal

Het zwemgedeelte omvat drie baden, waaronder een 10-baans 50 meter wedstrijdbad en een multifunctioneel bassin met springtorens van drie, vijf, zevenenhalf en tien meter hoog. Ook een spectaculaire glijbaan van 90 meter ontbreekt niet. Daarboven bevindt zich een grote NOC*NSF sporthal, die ook te gebruiken is voor evenementen. Onder het gebouw is parkeergelegenheid voor ruim 200 auto’s. Vanaf alle zijden zijn de verschillende functies in het gebouw via markante gevelopeningen herkenbaar. Eenmaal binnen is het interieur licht en verrassend.

 

Alles draait om het gebruik en de gebruikers, waarbij de sfeer wordt bepaald door de reflectie van het daglicht en het zicht op de andere ruimtes in het gebouw en de verschillende omgevingen er omheen. De Amerena is een uiterst duurzaam sportcomplex. Het gebouw scoort een gemiddelde GPR score van ruim boven de 9. De goede score is te danken aan een combinatie van ontwerpkwaliteit en technische toepassingen, zoals zonnepanelen en - collectoren en een eigen biomassacentrale.

 


Credit: VenhoevenCS

NK langebaan

Het complex heeft alle faciliteiten om het nationaal en internationaal podium te zijn voor langebaanwedstrijden, schoonspringen en waterpolo. Komende zomer al vind het NK schoonspringen plaats (juni) en ook het NK langebaan komt na 25 jaar weer naar Amersfoort.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Dit is het nieuwe topsportcomplex in Amersfoort

Credit: VenhoevenCS

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: van thuisbatterij tot prijsdoorbraak

6 jan om 07:30 uurtimer8 min

Ook dit jaar beleefde Guus Mulder (TKI Urban Energy) veel plezier aan het samenstellen van tien pareltjes van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop nieuws in Innovatiecatalogus 2026

5 jan om 07:30 uurtimer4 min

De net nieuw verschenen Innovatiecatalogus 2026 pakt een breed spectrum van onderwerpen beet. Van ontwerpen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trend & monitor: burgercollectieven

31 dec 2025 timer5 min

Het is een innovatieve trend die hoogleraar Anke van Hal (Nyenrode Business Universiteit) ziet op het gebied…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gaan deze drie innovaties het in 2026 maken?

29 dec 2025 timer5 min

Begin januari verschijnt onze Innovatiecatalogus 2026 met ook dit jaar weer de Top 10 van innovaties die in…

Lees verder »