Cultuurhistorische Philipswijk fraai gerenoveerd

maandag 30 maart 2020
timer 2 min
KAW architecten heeft het oostelijke deel van het Tuindorp in Eindhoven, dat eind jaren twintig gebouwd werd voor de arbeiders van Philips, vernieuwd met behoud van haar cultuurhistorische karakter.

Waar eerst 50 vooroorlogse huur-gezinswoningen stonden in de Tivoli-buurt, komen nu dus 63 nieuwe woningen terug. Ruim een derde van deze huurwoningen heeft de opdrachtgever, woningcorporatie Woonbedrijf, verhuurd aan de oude bewoners uit de wijk, andere mensen uit Tivoli en mensen die anderszins een band hebben met de wijk. Zo kunnen zij in hun vertrouwde buurtje blijven.

Levensloopbestendig

De nieuwbouw betreft een aantal levensloopbestendige woningen die gelijkvloers zijn met een badkamer en slaapkamer op begane grond, boven- en benedenappartementen en een beperkt aantal gezinswoningen. Ook is er plaats voor jongeren. De woningen zijn allemaal sociale huur, goed betaalbaar en liggen rondom een gemeenschappelijke binnentuin. Hier is gekozen voor een overgang van privé naar semi-openbaar. Zo krijgen de woningen een eigen terras en is de buitenberging zo gepositioneerd dat er zowel een relatie met de binnentuin is, maar toch ook voldoende beschutting & privacy. Ook hierover dachten de (toekomstige) bewoners mee. KAW heeft zich laten inspireren door met bewoners verschillende hofjes te bezoeken.


Beeld: KAW Architecten

Duurzaamheid

Het ontwerp van de nieuwe woningen past goed bij het cultuurhistorische karakter van de wijk. Zo komen de twee oude en klassieke poortgebouwen terug in het nieuwe ontwerp. Het verkruimelde metselwerk van de oude poorten gaat dienen als fundering voor de parkeerplaatsen. Ook de kozijnen en voordeuren van de oude huurwoningen, die in 2018 werden gesloopt, worden hergebruikt. De nieuwbouw is verder gasloos en zeer duurzaam met energielabel A++.


De woningen zijn in opdracht van Woonbedrijf ontwikkeld en worden gebouwd door bouwbedrijf Van Montfort. Het wijkje is naar verwachting in het voorjaar van 2020 klaar. 
Voor meer info, kijk hier.


Auteur: Bas Goedvolk

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Cultuurhistorische Philipswijk fraai gerenoveerd

Beeld: KAW Architecten

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Maarten van Kesteren valt opnieuw in de prijzen

26 sep om 10:00 uurtimer4 min

Na zijn veelgeroemde renovatie van de Nimeto-school in Utrecht, is opnieuw een renovatie van Maarten van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Schakelen tussen strategie en praktijk in de wijk

26 sep om 07:30 uurtimer11 min

Hoe kom je van mooie plannen voor een wijk tot concrete actie? Dat onderwerp staat centraal tijdens de viering…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een plan mag geen vleesgeworden Funda-advertentie worden

16 sep om 07:30 uurtimer7 min

Lennart Arpots vervolgt de rubriek Future Architects en waarschuwt dat we door STOER weer donkere niet-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Essentie van stedelijke cultuur: confrontatie en tolerantie

10 sep om 07:30 uurtimer6 min

In de rubriek Bouwiconen koos Mira Nekova niet voor een specifiek gebouw, maar voor een compleet stedelijk plan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eerste ESG-rapportage BPD: duurzaam en betaalbaar wonen

21 aug om 07:30 uurtimer5 min

Terwijl de Europese Unie de verslaglegging en verantwoording over het duurzaamheidsbeleid van bedrijven…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groei bewustwording, maar onvoldoende duurzame bouwprojecten

18 aug om 07:30 uurtimer4 min

Steeds meer internationale bouwpartijen zeggen zich bewust te zijn van het belang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouw moet zich voorbereiden op nieuwe Europese emissie-eis

23 jun om 13:45 uurtimer6 min

Demissionair minister Mona Keijzer gaat de aangekondigde aanscherping van de milieu-prestatie-eis (MPG) voor…

Lees verder »