Cooltoren met 150 meter hoogste in Rotterdamse wijk Cool

vrijdag 28 oktober 2016
timer 2 min
In 2017 start de bouw van de Cooltoren in het Rotterdamse Baankwartier, onderdeel van de hoogbouwzone. Deze 150 meter hoge toren, naar ontwerp van bureau V8 architects, wordt de hoogste woontoren in de wijk Cool in het centrum van Rotterdam.

Drievoudige kroon

Het ontwerp van de Cooltoren is recent gepresenteerd door V8 architects en ontwikkelaar Jan Ultee, en is positief ontvangen door de Welstandscommissie. “De architectuur van de woontoren is geïnspireerd op het rijke palet van de wederopbouwarchitectuur van deze week en plaatst het gebouw op een vanzelfsprekende manier in het Baankwartier,” aldus de architect.


Er is extra aandacht aan het silhouet van de toren besteed, dat volgens V8 op twee schaalniveaus aan de stad relateert: de ‘Rotterdamse laag’ en de skyline. Tevens kent het gebouw een ‘drievoudige kroon’. “De ‘onderkroon’ zorgt voor een bijzondere inpassing in het kleinschalige weefsel van het Baankwartier.”


Schets Cooltoren

Hoogste van Cool

De gevels en balkons zijn ontworpen op basis van de kwaliteiten van het wonen op hoogte, namelijk uitzicht, buitenruimte en comfort, zo legt V8 uit. “Hierop gebaseerd hebben de balkons een gradueel verloop in transparantie, waardoor er een accent in de ‘middenkroon’ ontstaat. Deze verdikking van het volume maakt de hoogte van de Cooltoren gelaagd: het wordt de hoogste toren in Cool en relateert aan de grote hoeveelheid torens in het centrum van Rotterdam die reiken tot de hoogte van deze verdikking.”


De Cooltoren biedt ruimte aan circa 280 appartementen van 60 tot 400 m2 groot. De bouw start in 2017 en naar verwachting wordt het gebouw eind 2018 opgeleverd.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Cooltoren met 150 meter hoogste in Rotterdamse wijk Cool

De bouw van de Cooltoren (ontwerp V8 architects) start in 2017.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Doordacht bouwen, vandaag en morgen

18 sep om 07:30 uurtimer4 min

Met het nieuwe thema Thoughtful Tomorrow krijgt de beurs ARCHITECT@WORK dit jaar in Amsterdam een vervolg in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tim: biobased bouwmethodiek maakt houtbouw betaalbaar

17 sep om 08:30 uurtimer3 min

Houtbouw ontwikkelt zich in hoog tempo, maar het kan nog sneller, flexibeler en betaalbaarder worden. En dat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een plan mag geen vleesgeworden Funda-advertentie worden

16 sep om 07:30 uurtimer7 min

Lennart Arpots vervolgt de rubriek Future Architects en waarschuwt dat we door STOER weer donkere niet-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Essentie van stedelijke cultuur: confrontatie en tolerantie

10 sep om 07:30 uurtimer6 min

In de rubriek Bouwiconen koos Mira Nekova niet voor een specifiek gebouw, maar voor een compleet stedelijk plan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oplossingen bedenken voor steden bij zeespiegelstijging

8 sep om 07:30 uurtimer5 min

In Den Haag, mooie stad achter de duinen, wordt in oktober een interessant programma georganiseerd over de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Circulaire wetenschap tijdens Lowlands 2025

13 aug om 07:30 uurtimer2 min

Of je nu geïnteresseerd bent in circulaire materialen, biotechnologie of mentale weerbaarheid: op Lowlands kom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruim baan voor warme asfaltrecyclingtrein

17 jul om 07:30 uurtimer10 min

Het ligt misschien niet voor de hand om via Argentinië en Tsjechië af te reizen naar de Gooimeerdijk-Oost in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van der Pekbuurt: verrassend eenvoudig en geraffineerd

19 jun om 07:30 uurtimer6 min

De Van der Pekbuurt lag onlangs nog onder een kritisch vergrootglas, maar je kunt het ontwerp van Jan Ernst van…

Lees verder »