Cooltoren met 150 meter hoogste in Rotterdamse wijk Cool

vrijdag 28 oktober 2016
timer 2 min
In 2017 start de bouw van de Cooltoren in het Rotterdamse Baankwartier, onderdeel van de hoogbouwzone. Deze 150 meter hoge toren, naar ontwerp van bureau V8 architects, wordt de hoogste woontoren in de wijk Cool in het centrum van Rotterdam.

Drievoudige kroon

Het ontwerp van de Cooltoren is recent gepresenteerd door V8 architects en ontwikkelaar Jan Ultee, en is positief ontvangen door de Welstandscommissie. “De architectuur van de woontoren is geïnspireerd op het rijke palet van de wederopbouwarchitectuur van deze week en plaatst het gebouw op een vanzelfsprekende manier in het Baankwartier,” aldus de architect.


Er is extra aandacht aan het silhouet van de toren besteed, dat volgens V8 op twee schaalniveaus aan de stad relateert: de ‘Rotterdamse laag’ en de skyline. Tevens kent het gebouw een ‘drievoudige kroon’. “De ‘onderkroon’ zorgt voor een bijzondere inpassing in het kleinschalige weefsel van het Baankwartier.”


Schets Cooltoren

Hoogste van Cool

De gevels en balkons zijn ontworpen op basis van de kwaliteiten van het wonen op hoogte, namelijk uitzicht, buitenruimte en comfort, zo legt V8 uit. “Hierop gebaseerd hebben de balkons een gradueel verloop in transparantie, waardoor er een accent in de ‘middenkroon’ ontstaat. Deze verdikking van het volume maakt de hoogte van de Cooltoren gelaagd: het wordt de hoogste toren in Cool en relateert aan de grote hoeveelheid torens in het centrum van Rotterdam die reiken tot de hoogte van deze verdikking.”


De Cooltoren biedt ruimte aan circa 280 appartementen van 60 tot 400 m2 groot. De bouw start in 2017 en naar verwachting wordt het gebouw eind 2018 opgeleverd.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Cooltoren met 150 meter hoogste in Rotterdamse wijk Cool

De bouw van de Cooltoren (ontwerp V8 architects) start in 2017.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

KJ Den Haag opgeleverd: nieuwe stadsentree voor Den Haag Centraal Station

9 sep om 14:00 uur

KJ Den Haag aan het Koningin Julianaplein voor Den Haag Centraal Station is opgeleverd. Het nieuwe gebouw vormt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vijf locaties aangewezen voor versnelde bouw 30.000 woningen

7 sep om 08:18 uur

Minister Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de eerste vijf locaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »