Consument bezoekt steeds vaker Architectenwinkel

woensdag 7 september 2016
timer 2 min
Sinds de start in 2011 vinden steeds meer consumenten hun weg naar de Architectenwinkels. In vijf jaar tijd zijn de Architectenwinkels gegroeid naar 21 winkels in totaal. Met de huidige groei van de woningmarkt, neemt ook de belangstelling voor de winkels toe.

 

BNA-directeur Fred Schoorl: ‘De particuliere markt is belangrijk voor architecten. Een kleine 40% van de omzet in de branche komt uit deze markt. De Architectenwinkels spelen in op de behoefte van de consument om op een laagdrempelige manier kennis te maken met het werk van architecten.’ 

 

Architect Harvey Otten, één van de initiatiefnemers: ‘ De Architectenwinkel biedt mensen die willen bouwen of verbouwen een goede manier om indruk te krijgen wat een architect doet. Je kan als consument gewoon binnenlopen en je vraag stellen aan een architect’. De winkels zijn onder andere te vinden in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, maar ook buiten de Randstad in Groningen en Den Bosch.

 

Zekerheid en kwaliteit

De architecten van de Architectenwinkel zijn aangesloten bij de BNA, Branchevereniging Nederlandse Architectenbureaus en dragen het keurmerk ‘BNA Erkend Bureau’. Dit houdt in dat het bureau zich houdt aan de gedragscode verantwoordelijkheid, integriteit en professionaliteit. Voor de consument betekent dit zekerheid en kwaliteit.  

 

Ontwerp hypothecair financieren

Otten: ‘Consumenten weten vaak niet wat er allemaal bij komt kijken als ze een huis gaan bouwen of verbouwen. Denk bijvoorbeeld aan het aanvragen van vergunningen. Architecten kunnen hierbij helpen omdat zij de weg kennen. Volgens Otten kan het doorverwijzen door gemeenten voor de aanvraag van vergunningen nog beter.  ‘Ook koop- en verkoopmakelaars kunnen klanten doorverwijzen om een huis aantrekkelijker te maken om te kopen of verkopen. Wie gaat verbouwen kan ook het architectonisch ontwerp hypothecair financieren. Zeker nu de rente zo laag is.’  

 

Ook aanwezig op de Wonen&designbeurs RAI

De Architectenwinkel geeft evenals vorig jaar advies op de komende VT Wonen&Design beurs in de RAI, 27 september t/m 2 oktober. De stand is populair: in totaal zijn in 2015 300 gesprekken gevoerd met architecten. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Consument bezoekt steeds vaker Architectenwinkel

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tumult brengt Groningse cultuur samen onder één dak

30 sep om 10:00 uur

Groningen heeft er een nieuw cultureel adres bij. Tumult, tot voor kort bekend onder de naam VRIJDAG, opende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »