Consortium Witteveen+Bos, OKRA en ZJA ontwerpt nieuwe Jaarbeursplein Utrecht

maandag 7 januari 2013
timer 2 min
De opdracht voor het ontwerpen van het Jaarbeursplein Utrecht en de onderliggende parkeergarage is gewonnen door een team van Witteveen+Bos, OKRA landschapsarchitecten en Zwarts & Jansma Architecten.

De herinrichting van het Jaarbeursplein is een van de grote integrale opgaven aan de westzijde van het Centraal Station. Het is onderdeel van een nieuw stationsgebied dat straks samen met de historische binnenstad het nieuwe centrum van Utrecht vormt. Het is de bedoeling dat het Utrechtse college voor de zomer van 2013 het voorlopige ontwerp vaststelt.

Hoogwaardige binnenstedelijke ruimte
De komende jaren zal het Jaarbeursplein in een aantal stappen transformeren van bestaande restruimte naar een hoogwaardige binnenstedelijke ruimte. De visie van het ontwerpteam is gericht op de realisatie van een ideale parkeergarage met daarboven een comfortabel, levendig en sociaal veilig stadsplein waarin transfer en verblijf op een herkenbare en uitnodigende wijze zijn vormgegeven. Kenmerkend voor het nieuwe Jaarbeursplein wordt een slimme ordening van de forse reizigersstromen. De parkeergarage onder het plein zal gebruikers een gevoel van welkom geven, met overzichtelijke routing en de waarborging van sociale veiligheid. Onderdeel van het plan is het plein als motor te laten fungeren voor toekomstige vastgoedontwikkeling. 

De expertise van het team is optimaal toegesneden op de opgave. De technische uitwerking en integraal bouwmanagement is in handen van Witteveen+Bos, het ontwerp voor de openbare ruimte wordt door OKRA Landschapsarchitecten opgesteld en de architectuur is toebedeeld aan Zwarts & Jansma Architecten.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Consortium Witteveen+Bos, OKRA en ZJA ontwerpt nieuwe Jaarbeursplein Utrecht

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Ik merk dat we niet gewend zijn aan plankritiek stedenbouw’

9 okt om 07:30 uurtimer5 min

Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan presenteert de Beroepsvereniging van Nederlandse Stedebouwkundigen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Doordacht bouwen, vandaag en morgen

18 sep om 07:30 uurtimer4 min

Met het nieuwe thema Thoughtful Tomorrow krijgt de beurs ARCHITECT@WORK dit jaar in Amsterdam een vervolg in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tim: biobased bouwmethodiek maakt houtbouw betaalbaar

17 sep om 08:30 uurtimer3 min

Houtbouw ontwikkelt zich in hoog tempo, maar het kan nog sneller, flexibeler en betaalbaarder worden. En dat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oplossingen bedenken voor steden bij zeespiegelstijging

8 sep om 07:30 uurtimer5 min

In Den Haag, mooie stad achter de duinen, wordt in oktober een interessant programma georganiseerd over de…

Lees verder »