Circulariteit dwingt je op een andere manier over architectuur na te denken

vrijdag 4 mei 2018
timer 2 min
“Marktplaats is een nieuw soort bouwmaterialenhandel. Het aanbod is vele malen groter dan dat van de traditionele bouwmarkten.” Dat zei architect Peter van Assche, van bureau SLA, op 18 april tijdens de Stedebouw & Architectuur Talks op het Nexus Podium van de vakbeurs Building Holland in de RAI Amsterdam. Met materialen op Marktplaats bouwde hij de Noorderparkbar in Amsterdam-Noord.

 

Het barproject in Amsterdam-Noord heeft veel losgemaakt. “We zijn bezig om circulariteit op te schalen. Er is een beweging aan het ontstaan, er is een route in gang gezet om anders om te gaan met duurzaamheid, duurzaamheid gekoppeld aan een nieuwe vormgeving.” 


People's Pavilion

Een van de vervolgprojecten met Overtreders W, naast bijvoorbeeld dePretty Plastic Plant(100 procent plastic afval), is het People’s Pavilion op het Ketelhuisplein in Eindhoven, een 100 procent circulair paviljoen, volledig opgebouwd uit geleende materialen. Het paviljoen is  tijdens de Dutch Design Week (DDW) gebruikt voor samenkomsten, lezingen, openingen, performances, als hang-out en voor concerten. Een gebouw van 250 vierkante meter, 8 meter hoog dat plaats biedt aan 600 mensen. Na afloop van de negen dagen durende DDW kreeg iedereen zijn spullen weer terug, heel en ongeschonden.

  

Logica van morgen

“Circulariteit dwingt je op een andere manier over architectuur na te denken. Je moet loskomen van ingesleten gewoontes. En je moet durven om nieuwe wegen te bewandelen, en dat roept soms vragen op. Maar besef wel: de waanzin van vandaag is vaak de logica van morgen." 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Circulariteit dwingt je op een andere manier over architectuur na te denken

Peter van Assche, van bureau SLA, op 18 april tijdens de Stedebouw & Architectuur Talks op het Nexus Podium van de vakbeurs Building Holland in de RAI Amsterdam.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »