Bouwsector opent zich voor niet-bouwkundige professionals

woensdag 15 januari 2020
timer 2 min
Een kansrijke ontwikkeling, zo noemt intermediair Building Heroes het. Door open te staan voor professionals die niet opgeleid zijn of veel ervaring hebben in de bouwsector, kunnen bedrijven juist een diversiteit aan perspectieven verwerven.

De bouwsector heeft te kampen met een tekort aan personeel. Ook leidt de vergrijzing tot een nieuwe generatie die het roer overneemt bij veel bedrijven. Volgens Willem Molengraaf, een van de oprichters van bemiddelaar en opleider Building Heroes, staan bouwbedrijven daarom steeds meer open voor werknemers die nog niet veel ervaring hebben in de bouwsector.


Molengraaf noemt dit een positieve ontwikkeling. Werknemers uit andere branches brengen andere vaardigheden met zich mee, terwijl niet-opgeleide werknemers nieuwe perspectieven bieden. Deze creativiteit kan leiden tot slimmere besluiten, vindt Molengraaf. "Waarom zou je technische experts niet versterken met andere perspectieven? Een veelheid aan kennis en achtergronden maakt het mogelijk om een project op een slimmere manier aan te pakken. Met de kleine marges in de bouw, is dat soms het verschil tussen winst en verlies."


"Met de Construction University leiden we jongen talenten in de bouw op. De deelnemers aan deze Construction University hebben een HBO- of WO-opleiding genoten. Wat opvalt, is dat zij het meest interesse tonen om te leren samenwerken, presenteren of om te gaan met een conflict. Het gaat hen, naast hard skills, dus ook echt om soft skills. Bij professionals lijkt er ook behoefte aan deze veelheid aan vaardigheden."

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Bouwsector opent zich voor niet-bouwkundige professionals

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rotterdam vergroot kansen voor talentvolle architecten

13 mrt om 11:00 uurtimer3 min

Rotterdam gaat voor de selectie van architecten bij publieke projecten een nieuwe standaard toepassen. Met het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe kabinet-Jetten: kan het samen en eenvoudiger?

23 feb om 07:30 uurtimer5 min

Na de Tweede Kamerverkiezingen betreedt Jetten & co vandaag het bordes van Paleis Huis ten Bosch met het…

Lees verder »
descriptionArtikel

10 trends voor woningmarkt en leefomgeving 2026

4 feb om 07:30 uurtimer6 min

Het is inmiddels een vaste traditie. Elk jaar zet adviesbureau Companen tien trends voor de woningmarkt en de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Twee nieuwe films: Flexscapes en Werkende Woonwijken

29 jan om 09:00 uurtimer4 min

In Breda kun je op woensdag 4 februari naar een filmavond waar de centrale vraag luidt: Hoe willen we wonen?…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe MPG in 2026: praktijktoets helpt ontwerpers

13 jan om 11:00 uurtimer7 min

De aanscherpingen van de milieuprestatie-eisen voor nieuwbouw, die per 1 juli gaan gelden, zijn zonder of met…

Lees verder »
descriptionArtikel

BNA hamert opnieuw op verbetering aanbestedingsklimaat

2 jan om 07:30 uurtimer5 min

“De huidige wijze van aanbesteden in Nederland staat het realiseren van kwaliteit in de weg.” Opnieuw pleit de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wijzen naar het oosten

30 dec 2025 timer6 min

Na het verschijnen van de Ontwerp-Nota Ruimte hebben diverse belanghebbenden zich waarderend én kritisch…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzaam ruimtegebruik: lagere parkeernormen

23 dec 2025 timer4 min

De provincie Noord-Holland gaat gemeenten adviseren en stimuleren om parkeernormen bij nieuwbouw te verlagen.…

Lees verder »