Bouwproductie Rotterdam op niveau van voor de crisis

maandag 30 oktober 2017
timer 1 min
In de gemeente Rotterdam wordt op veel plekken gebouwd en dat is te merken aan het aantal bouwkranen in de stad. De cijfers over de bouwproductie zijn duidelijk: in 2017 startte tot en met 25 oktober de bouw van 3029 huizen.

Het aantal van 3029 wordt gehaald met het bouwproject 010XL van Stebru op de hoek van de Brielselaan en Hellevoetstraat.  Door de economische crisis viel de bouwproductie in Rotterdam de laatste jaren tegen. Veel bouwprojecten kwamen in die tijd niet rond en projecten kwamen niet verder dan de tekentafel. Die dip in de bouwproductie wordt nu opgevolgd door een piek.

Toppunt lag op bijna 3500 huizen

Het toppunt van de bouw lag voor de crisis in 2007 op bijna 3500 huizen. Met 3029 huizen in oktober en de plannen van de rest van het jaar, zou dat record dit jaar gebroken kunnen worden. Het is nog te vroeg om de voorspelling voor heel 2017 te maken, omdat het van een paar projecten nog onzeker is of ze starten.

 

Bekijk het overzicht van alle bouwprojecten die dit jaar in de stad gestart zijn

 


Bouwproductie Rotterdam. Credit: Gemeente Rotterdam ©

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Bouwproductie Rotterdam op niveau van voor de crisis

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: van thuisbatterij tot prijsdoorbraak

6 jan om 07:30 uurtimer8 min

Ook dit jaar beleefde Guus Mulder (TKI Urban Energy) veel plezier aan het samenstellen van tien pareltjes van…

Lees verder »