Bouw Cool63 van start aan Stadhuisplein in Rotterdam

dinsdag 23 april 2013
timer 3 min
Wethouder Hamit Karakus (o.a. ruimtelijke ordening en vastgoed) heeft maandag 22 april samen met MAB Development het startsein gegeven voor de bouw van COOL63 aan de Coolsingel en het Stadhuisplein in Rotterdam.
Hamit Karakus:”COOL63 is een impuls voor de Coolsingel, een mooie aanvulling op de fraaie Kruiskade en is ook een belangrijke pijler voor het nieuwe Stadhuisplein. Een unieke kans om zo dicht aan de Coolsingel te wonen. Kortom een prachtige ontwikkeling, goed voor het winkel- woonaanbod en een verrijking en aanjager voor dit gedeelte van het Lijnbaankwartier en de binnenstad.”
 
COOL63
Het project COOL63 ligt in het centrum van Rotterdam, recht tegenover het monumentale stadhuis. Een grootstedelijke mix van functies in een combinatie van nieuwbouw en hergebruik. Met COOL63 worden 14.000 m2 retail en horeca, 5.000 m2 kantoren en 15 woningen met zicht op het Stadhuis gerealiseerd. De hoogwaardige, tijdloze architectuur van COOL63 - ontworpen door het Londonse bureau Allies and Morrison - draagt bij aan de plannen van de gemeente Rotterdam om het Stadhuisplein haar allure weer terug te geven. De oplevering van COOL63 is gepland eind 2014.
 
Aannemer
MAB Development heeft voor de realisatie van COOL63 een aannemingsovereenkomst gesloten met de bouwcombinatie Dura Vermeer en Bam Utiliteitsbouw. Inmiddels is de noodzakelijke sloop van de bestaande bebouwing, en het strippen van de oude Slavenburgse Bank gebouw afgerond. Het kunstwerk van Jan Albert Engelchor, dat aan de kant van het Stadhuisplein aan het gebouw hing, is opgeslagen. Het wordt gerestaureerd en krijgt straks weer een plek in COOL63.
 
Hergebruik Slavenburgse Bank
Duurzaamheid is een belangrijk uitgangspunt bij de ontwikkeling van COOL63. De ambitie is om het label BREEAM-Excellent te behalen. Die duurzaamheid wordt onder andere bepaald door de ligging, midden in de stad en vlakbij het OV-knooppunt Rotterdam Centraal. Ook de volledige bouw is gericht op duurzaamheid.
 
Door het multifunctionele ontwerp en het hergebruik van de draagconstructie van de Slavenburgse Bank worden milieudruk nu en in de toekomst beperkt. Maar ook door energiebesparende maatregelen zoals de toepassing van warmtekoude opslag in de grond en zeer hoogwaardige installaties voor de verschillende functies.
 
Winkelen op de Coolsingel
Electronica retailer Saturn betrekt in Cool63 10.000 m2 en brengt daarmee een flagshipstore naar Nederland. Met dit winkeloppervlakte behoort deze Saturn tot een van haar grootste vestigingen in Europa . De opening van deze publiekstrekker sluit aan bij de ambitie van Rotterdam om de Coolsingel als winkelgebied te versterken en om het Stadhuisplein en zijn omgeving een upgrade te geven.
 

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
S&A artikel

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Tim: biobased bouwmethodiek maakt houtbouw betaalbaar

17 sep om 08:30 uurtimer3 min

Houtbouw ontwikkelt zich in hoog tempo, maar het kan nog sneller, flexibeler en betaalbaarder worden. En dat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Doordacht bouwen, vandaag en morgen

18 sep om 07:30 uurtimer4 min

Met het nieuwe thema Thoughtful Tomorrow krijgt de beurs ARCHITECT@WORK dit jaar in Amsterdam een vervolg in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oplossingen bedenken voor steden bij zeespiegelstijging

8 sep om 07:30 uurtimer5 min

In Den Haag, mooie stad achter de duinen, wordt in oktober een interessant programma georganiseerd over de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Circulaire wetenschap tijdens Lowlands 2025

13 aug om 07:30 uurtimer2 min

Of je nu geïnteresseerd bent in circulaire materialen, biotechnologie of mentale weerbaarheid: op Lowlands kom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruim baan voor warme asfaltrecyclingtrein

17 jul om 07:30 uurtimer10 min

Het ligt misschien niet voor de hand om via Argentinië en Tsjechië af te reizen naar de Gooimeerdijk-Oost in…

Lees verder »
descriptionArtikel

MVRDV neemt 'out of the box' wel heel letterlijk

6 jun om 07:30 uurtimer4 min

Met een grote diversiteit aan uitkragende loggia's, erkers en hangende balkons tekent MVRDV voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kringloop Integratie Platform verlaagt kosten verduurzaming

26 mei om 07:30 uurtimer11 min

Kun je ruim 35.000 euro besparen door een woning slimmer te verduurzamen? Wel volgens transitiemaker Niels Rood…

Lees verder »
descriptionArtikel

Buurttransformatie: problemen oplossen met andere problemen

28 apr om 07:30 uurtimer17 min

Kom jij nog weleens een Warmtetransitievisie tegen? De rapporten zijn inmiddels weggestopt in bureauladen,…

Lees verder »