Bouw 100 meter hoge Amstel Tower in Amsterdam gestart

woensdag 16 december 2015
timer 2 min
Op 15 december startte de bouw van de Amstel Tower, ontworpen door Powerhouse Company en ontwikkeld door Provast. De mixed-use wolkenkrabber, 27.000m2, 100 meter hoog in Amsterdam bestaat uit drie delen: toren, middelhoge plint en een parkeergarage met winkels

 

De Amstel Tower is gesitueerd in het zuidoosten van Amsterdam, aan de Amstel en direct naast het Amstelstation. Het gebouw bevat 192 appartementen en een hotel met 186 kamers gerund door de Meininger Group. Onder de nieuwe naastgelegen busterminal komt een parkeergarage en 150m2 winkelruimte.

 

De Amstel Tower moet als aanjager dienen om een positieve impuls aan de omgeving te geven. Het is de eerste ontwikkeling in de transformatie van het Amstelkwartier. De oplevering wordt verwacht in december 2017.

 

Het ontwerp


Het ontwerp van de Amstel Tower wordt gekarakteriseerd door de bijzondere vorm die het gebouw zijn unieke slankheid geeft en de repeterende, volledig rondom lopende overstekken op elke verdieping, die geïnspireerd zijn op de bestaande luifel van het naastgelegen iconische Amstelstation. De overstekken zorgen voor harmonie tussen de verschillende onderdelen van het ontwerp, reduceren de hoeveelheid geluid van het treinverkeer, voorzien de appartementen van comfortabele buitenruimte en verbeteren het windklimaat van de publieke ruimte. De compacte appartementen verkrijgen hun ruimtelijkheid door een open, loft-achtige plattegrond en de toepassing van schuifdeuren tussen de leefruimtes. Door de glazen terrasdeuren en verdiepingshoge ramen wordt daglichttoetreding geoptimaliseerd en bieden de woningen een fantastisch uitzicht over Amsterdam.

 

Projectgegevens

Locatie: Amsterdam, Nederland
Oppervlakte: 27.000m2
Architect: Powerhouse Company
Team: Nanne de Ru, Paul Stavert, Ard-Jan Lootens, Stefan de Meijer, Nolly Vos
Ontwikkelaar: Provast
AannemerJ.P. van Eesteren
Constructeur: IMd raadgevende ingenieurs
Installaties: Adviesbureau Linssen
   


Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Bouw 100 meter hoge Amstel Tower in Amsterdam gestart

Rechtsonder, aan de spoorlijn. Animatie 100 meter hoge Amstel Tower in Amstelkwartier in Amsterdam, nabij het Amstel Station.

d d
d d

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »