Blok opent nieuwe tijdelijke brug naar het Marineterrein in Amsterdam

maandag 11 januari 2016
timer 2 min
Op 11 januari openen Minister Blok (Wonen en Rijksdienst) en burgemeester Van der Laan de nieuwe tijdelijke brug naar het Marineterrein in Amsterdam. De brug zorgt voor een snelle verbinding tussen de stationsbuurt en Kattenburg.

 

In december 2013 tekenden het Rijk en de gemeente Amsterdam een bestuursovereenkomst voor de herontwikkeling van het Marineterrein. In die overeenkomst is ook afgesproken een tijdelijke brug te bouwen om zo het Marineterrein beter te ontsluiten. Dit historische gebied in het centrum van Amsterdam is sinds 1655 gesloten geweest voor het publiek, omdat het in gebruik was van de Marine. Vanaf 2013 transformeert het terrein stap voor stap in een openbaar gebied. De brug zorgt voor een snelle verbinding tussen de stationsbuurt en Kattenburg en biedt tevens doorgang voor schepen.

 

Gerealiseerd binnen het tijdbestek van een jaar

Het budget voor de tijdelijke brug bedroeg 1M euro en het ontwerp, de vergunning en de bouw moesten worden gerealiseerd binnen het tijdbestek van een jaar. In verband met het Nederlandse voorzitterschap van de Europese Unie was het belangrijk dat de brug op tijd klaar zou zijn voor de ingebruikname van de prominente vergaderlocatie van de EU op het Marineterrein.

 

Design, Build & Maintenance

Architect Jeroen van Mechelen en Arup adviseerden de gemeente Amsterdam en Arup maakte een schetsontwerp van een tijdelijke brug die binnen budget en tijdslimiet gerealiseerd kon worden. De gemeente besloot vervolgens om de brug door middel van een Design, Build & Maintenance voor aannemers aan te besteden, zonder voorgeschreven ontwerp met een minimum aan eisen en een maximumbudget. De specificaties waren gericht op een minimale tijd voor het openen en sluiten van de brug en een onderhoudsperiode gedurende vijf jaar.

 

Arup leverde het aanbiedingsontwerp en het definitief ontwerp 

Aannemer Van Hattum & Blankevoort won de aanbesteding. Arup leverde in samenwerking met Jeroen van Mechelen het aanbiedingsontwerp en het definitief ontwerp voor de beweegbare brug, die de komende jaren over de Dijksgracht ligt. Omdat het Marineterrein in ontwikkeling is, wordt er nog gekeken naar de beste locatie voor een permanente fiets- en voetgangersbrug.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Blok opent nieuwe tijdelijke brug naar het Marineterrein in Amsterdam

Dijkgrachtbrug in Amsterdam. Credit fotografie: © Arjen Veldt

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

MVRDV neemt 'out of the box' wel heel letterlijk

6 jun om 07:30 uurtimer4 min

Met een grote diversiteit aan uitkragende loggia's, erkers en hangende balkons tekent MVRDV voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kringloop Integratie Platform verlaagt kosten verduurzaming

26 mei om 07:30 uurtimer11 min

Kun je ruim 35.000 euro besparen door een woning slimmer te verduurzamen? Wel volgens transitiemaker Niels Rood…

Lees verder »
descriptionArtikel

Buurttransformatie: problemen oplossen met andere problemen

28 apr om 07:30 uurtimer17 min

Kom jij nog weleens een Warmtetransitievisie tegen? De rapporten zijn inmiddels weggestopt in bureauladen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Blue Zone Festival: hét event voor de gezonde leefomgeving

7 apr om 07:30 uur

Het tweede Blue Zone Festival richt zich op iedereen die betrokken is bij het creëren van gezonde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat maakt de straat rechtvaardig?

2 apr om 07:30 uur

De Rechtvaardige Straat, een initiatief van The Lab of Thought, richt zich op een eerlijke verdeling van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

EKOO: subsidies voor innovaties gebouwde omgeving

24 mrt om 07:30 uur

Op dinsdag 1 april opent RVO opnieuw de EKOO-subsidieregeling die mikt op duurzame innovaties. Het gaat bij…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gebruik de power van AI voor landschapsarchitectuur

7 mrt om 07:30 uur

Artificiële intelligentie is in korte tijd een onmisbaar hulpmiddel geworden in de wereld van architectuur,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Krachtige stationsconcepten voor betere reizigerservaringen

18 feb om 09:30 uur

Hoe ziet het treinstation van de toekomst eruit in een wereld vol diverse reismogelijkheden en ook vol…

Lees verder »