Bevolkingsgroei Amsterdam te gestaag voor nieuw woningaanbod

vrijdag 20 november 2015
timer 2 min
Hoewel is aangekondigd dat er 10.000 extra woningen in Amsterdam Sloterdijk gebouwd kunnen worden, voorspelt gemeentelijke afdeling Onderzoek, Informatie en Statistiek dat dit nieuwe woningaanbod niet voldoende gaat zijn om de groei van de Amsterdamse bevolking op te vangen.

De voorspelling is gepubliceerd in het Jaarboek Amsterdam in cijfers. Op dit moment heeft de stad nog een vestigingsoverschot: er verhuizen meer mensen uit andere gemeenten naar de hoofdstad dan andersom.


Het aantal Amsterdammers zal de komende jaren sterk toenemen, van de huidige 822.000 inwoners naar ruim 871.000 in 2020, door natuurlijke groei en een groot aantal mensen dat uit het buitenland zich in Amsterdam vestigt. In het laatste geval gaat het om ruim 4.000 mensen per jaar.


Om dit op te vangen is het woningbouwprogramma naar boven bijgesteld, met een peik van 4.500 woningen in 2017. Volgens het Jaarboek gaat dit echter niet voldoende zijn om alle nieuwe inwoners te huisvesten.
 

Impuls Sloterdijk

Om de gebiedstransformatie van Amsterdam Sloterdijk een impuls te geven, zijn er door de Metropoolregio Amsterdam met het Rijk afspraken gemaakt om 10.000 extra woningen in het gebied te bouwen. Dit moet een deel van het woningtekort weten op te vangen, maar is ook gericht op de menging van wonen, werken en voorzieningen. Lees verder.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Bevolkingsgroei Amsterdam te gestaag voor nieuw woningaanbod

Station Amsterdam Sloterdijk. Copyright: enzodebernardo

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Haarlem: verrassend veelzijdig in vorm, stijl en uitstraling

1 dec om 07:30 uurtimer4 min

Afgelopen vrijdag verscheen een nieuw boek over de stedelijke ontwikkeling en architectuur in Haarlem, getiteld…

Lees verder »
descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe school X11 versterkt stedelijk leven Merwede

13 nov om 07:30 uurtimer5 min

NEXT architects heeft met Rademacher de Vries Architecten de ontwerpcompetitie gewonnen voor X11, de Utrechtse…

Lees verder »
descriptionArtikel

MVRDV: bolvormig ontwerp scheelt ruimte op straatniveau

10 nov om 17:15 uurtimer5 min

Met The Grand Ballroom zorgt MVRDV opnieuw voor een iconisch ontwerp. Het architectenbureau won hiermee de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Floris Alkemade: ‘De contouren van een andere bouwcultuur’

6 nov om 10:45 uurtimer4 min

Demografische ontwikkelingen hebben een enorme impact op onze woningvoorraad. Na de geboortegolf van weleer is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kiezen en formeren in tijden van woningnood

5 nov om 07:30 uurtimer10 min

In het kader van de Tweede Kamerverkiezingen sprak ons Expertpanel zich uit over de woningnood. Welke…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van overkoepelende architectuur

23 okt om 07:30 uurtimer8 min

In de rubriek Bouwiconen wandelt architect Roel van der Zeeuw langs diverse opmerkelijke bouwblokken in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »