Amsterdams metrostation krijgt 320 zonnepanelen op dak

donderdag 5 november 2015
timer 2 min
Leden van coöperatie Amsterdam Energie zien het liefst zonnepanelen op alle publieke daken van de stad. Om het goede voorbeeld te geven, bouwt de coöperatie samen met gemeente Amsterdam en stadsvervoerder GVB een zonneweide op metrostation Reigersbos.

Het project, genaamd Zonstation 1, betreft de aanleg van 320 zonnepanelen op het dak van het metrostation. Volgens Amsterdam Energie gaat het om het eerste station in een serie en kunnen inwoners van Amsterdam de panelen kopen. "De prijs van het zonnepaneel verdient zichzelf in de loop der jaren terug, door de korting op de eigen energierekening," aldus het persbericht.
 

De coöperatie wil in de toekomst ook zonnepanelen op andere publieke daken in Amsterdam leggen, zoals de kantoren van de gemeente Amsterdam. Als organisatie zonder winstoogmerk vraagt Amsterdam Energie aan collega-coöperaties, ondernemers en inwoners de oproep te ondersteunen. "Te vaak botsen ambities tegen een muur van regelgeving en traagheid," aldus Rolf Steenwinkel namens Amsterdam Energie. "Juist burgerorganisaties kunnen voorop lopen en de vernieuwing van regelgeving op de agenda houden."
 

"Dit project is onderdeel van de energietransitie die Amsterdam door gaat maken. We roepen Amsterdammers op om een paneel te kopen en nieuwe daken aan te dragen." De verkoop van de zonnepanelen op het dak van metrostation Reigersbos is op dinsdag 3 november gestart.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Amsterdams metrostation krijgt 320 zonnepanelen op dak

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Zonnepanelen op gevels: kansen voor utiliteitsgebouwen

13 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Eigenaren en gebruikers van kantoren, scholen of musea kunnen naast daken ook gevels benutten voor zonne-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Denk mee over betere MPG

27 feb om 10:00 uurtimer3 min

De MilieuPrestatie Gebouwen (MPG) is een van de maatstaven waarmee de bouwsector de duurzaamheid kan sturen en…

Lees verder »

Wat gebouwen ons vertellen over hoe we samenleven

16 feb om 11:03 uurtimer4 min

Architectuur is nooit neutraal. Elk gebouw, elke straat en elke woonwijk vertelt iets over de tijd waarin het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eerste ROEP voor Marco te Brömmelstroet, Urhahn en Tilburg

2 feb om 15:00 uurtimer5 min

De nieuwe vakprijs Ruimtelijke Ordening Erkenning Penning van de jarige Beroepsvereniging van Nederlandse…

Lees verder »