Amsterdam krijgt er een architectonische eyecatcher bij

maandag 8 april 2019
timer 1 min
Binnenkort start de bouw van een van de meest spraakmakende woonprojecten in Amsterdam: Sluishuis. Architectenbureau BIG heeft samen met de architecten van Barcode het ontwerp gecreëerd.

Sluishuis biedt plaats aan circa 442 koop- en huurappartementen. De locatie in het water vormt de schakel tussen het stedelijke havengebied en het historische centrum van Amsterdam. Het woonproject combineert bovendien leefbaarheid met duurzaamheid.

Meer aandacht voor groen

Naast de 442 appartementen wordt ruimte gecreëerd voor een binnenhaven met aanlegsteigers, woonboten en horeca, maar ook groene terrassen en een publieke rondloop op 50 meter hoogte. Hiermee speelt de architect in op de behoefte van de stad voor meer groen en om private en publieke ruimte te koppelen.

Duurzaam

De ontwikkeling van Sluishuis wordt gerealiseerd door VORM en Besix Real Estate Development. Hiermee wordt een ultraduurzaam gebouw neergezet, wat mee beweegt met het klimaat en nieuwe inzichten op het gebied van energievoorziening. Het gebouw kan zichzelf straks voorzien van energie, waardoor bewoners kunnen worden voorzien van warmte en elektriciteit. 

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Amsterdam krijgt er een architectonische eyecatcher bij

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: van thuisbatterij tot prijsdoorbraak

6 jan om 07:30 uurtimer8 min

Ook dit jaar beleefde Guus Mulder (TKI Urban Energy) veel plezier aan het samenstellen van tien pareltjes van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop nieuws in Innovatiecatalogus 2026

5 jan om 07:30 uurtimer4 min

De net nieuw verschenen Innovatiecatalogus 2026 pakt een breed spectrum van onderwerpen beet. Van ontwerpen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trend & monitor: burgercollectieven

31 dec 2025 timer5 min

Het is een innovatieve trend die hoogleraar Anke van Hal (Nyenrode Business Universiteit) ziet op het gebied…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gaan deze drie innovaties het in 2026 maken?

29 dec 2025 timer5 min

Begin januari verschijnt onze Innovatiecatalogus 2026 met ook dit jaar weer de Top 10 van innovaties die in…

Lees verder »