Amsterdam ArenA aan vooravond historische verbouwing

woensdag 28 december 2016
timer 1 min
De Amsterdam ArenA staat aan de vooravond van een grootschalige verbouwing. Onder meer de omlopen van de eerste en de tweede ring van het voetbalstadion van Ajax worden verbreed.

Het zogeheten Project ArenA 2020 moet het stadion klaarstomen voor de vier wedstrijden van het Europees Kampioenschap 2020. In hoofdlijnen worden de omlopen achter de tribunes van de eerste en de tweede ring fors groter gemaakt. Er komen extra liften, toiletten, cateringpunten en roltrappen. Het aantal zitplaatsen blijft gelijk, maar het uiterlijk van de ArenA verandert van hol naar bol. Allereerst wordt de oostzijde van het stadion – aan de spoorzijde – onder handen genomen. Later volgen de zuid- en als laatste de noordzijde. De ArenA heeft de ambitie om voor het EK van 2020 alle zijden van een nieuwe schil te voorzien.

 

Het is de grootste verbouwing sinds de opening van de Amsterdam ArenA in 1996. De metamorfose kost zo’n 50 miljoen euro. De verbouwing ligt in handen van Ballast Nedam. ‘Met de grote aanstaande investering blijft de ArenA ‘up to date’ meespelen in de top van de voetbalstadions’, aldus Henk Markerink, CEO van de Amsterdam ArenA.

 


© Ballast Nedam

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Amsterdam ArenA aan vooravond historische verbouwing

© Ballast Nedam

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tumult brengt Groningse cultuur samen onder één dak

30 sep om 10:00 uur

Groningen heeft er een nieuw cultureel adres bij. Tumult, tot voor kort bekend onder de naam VRIJDAG, opende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »