Alison Martin en VUB winnen IASS 2015 prijs

maandag 31 augustus 2015
timer 2 min
Tijdens het IASS 2015 congres in Amsterdam was het Muziekgebouw aan het IJ omgetoverd tot tentoonstelling met prototypen uit de hele wereld. De expositie culmineerde in een pitch-dag op 20 augustus. Op basis van de pitches werden Alison Martin met ‘infinity structures’ en de VUB met UNDULATUS tot winnaar uitgeroepen.

  

Het publiek en de jury met onder anderen de voorzitter van IASS René Motro, een van de organisatoren van IASS2016, Ken'ichi Kawaguchi, en Arno Pronk kregen een keur aan innovatieve en inventieve 'Future Pavilions' voorgeschoteld. De kunstenaars, onderzoekers en ontwerpers presenteerden in hun pitches het achter de prototypen liggende onderzoek met verve.

 

Pitches

Behalve Alison Martin over ‘infinity structures’  en de VUB over  UNDULATUS werden tijdens IASS 2015  de ins en outs toegelicht van Metamorphosis, de integratie van een 'free form reciprocal structure', en een kinetische huid, door Dario Parigi. Toonde Maria Blaisse haar uitgebreide onderzoek naar 'Moving Meshes' gecombineerd met dans. En lichte Professor Katherine Liapi van de Universiteit van Patras de gedachten achter- en de productie van het interactieve tensegrity paviljoen Apatras AA toe.

 

Tijdens de afsluitende ceremonie van het congres werden de winnaars in het zonnetje gezet. Ook werd de voorzittershamer van René Motro overgedragen aan Sergio Pellegrino en werd het volgende congres aangekondigd. Deze zal in Tokyo plaatsvinden van 26 tot 30 september 2016 en heeft als thema:  “Spatial Structures in the 21st Century”.

Auteur: Jeroen da Conceição van Nieuwenhuizen

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Alison Martin en VUB winnen IASS 2015 prijs

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: van thuisbatterij tot prijsdoorbraak

6 jan om 07:30 uurtimer8 min

Ook dit jaar beleefde Guus Mulder (TKI Urban Energy) veel plezier aan het samenstellen van tien pareltjes van…

Lees verder »