Uniek vormgegeven schoolgebouw lijkt op papieren zak

maandag 9 februari 2015
timer 2 min
Een bijzonder vormgegeven business school door architect Frank Gehry is recent geopend en wordt inmiddels omschreven als de ‘mooiste verfrommelde bruine papieren zak’. Het gebouw, de Dr Chau Chak Wing van UTS Business School, maakt onderdeel uit van Sydney’s University of Technology.

Bruine papieren zak

Het hoekige gebouw bestaat uit 320.000 uniek vormgegeven bakstenen. De architectuur van de 85-jarige architect staat vooral bekend om zijn vloeiende vormen, zoals te zien bij het Walt Disney Concert Hallen de Guggenheim Bilbao, maar dit project staat daar los van. “Dit gebouw doe ik nergens anders,” zei hij tijdens de opening van de UTS Business School.


De met hand gelegde stenen bieden een uitstraling die de architectonische nalatenschap van Sydney moet illustreren. Als contrast is de westzijde van het gebouw gemaakt uit scherven glas die de gefragmenteerde reflecties van nabijgelegen gebouwen tonen.  Volgens Gehry is het ontwerp gebaseerd op een boomhut, met een ingewikkelde interne lay-out die ‘een groeiend, lerend organisme met vele takken van bedachtzaamheid’ moet voorstellen.


Het gebouw huist 160 fietsparkeerplekken, kluisjes, kleedkamers en douchen om studenten en medewerkers van het schoolgebouw te stimuleren meer gebruik te maken van de fiets. Bekijk hierboven de foto’s van het gebouw of kijk op
Dezeen.com voor de plattegronden. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Uniek vormgegeven schoolgebouw lijkt op papieren zak

De UTS Business School, ook wel de 'papieren zak', door Frank Gehry.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuwe PvE Frisse Scholen 2025: van voldoende tot uitmuntend

4 dec om 10:45 uurtimer4 min

Een gezond, comfortabel en energiezuinig schoolgebouw: dát is de ambitie achter het vernieuwde Programma van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Haarlem: verrassend veelzijdig in vorm, stijl en uitstraling

1 dec om 07:30 uurtimer4 min

Afgelopen vrijdag verscheen een nieuw boek over de stedelijke ontwikkeling en architectuur in Haarlem, getiteld…

Lees verder »
descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toekomstbestendige scholen én sterke wijken in Zwolle

20 nov om 07:30 uurtimer4 min

De gemeente Zwolle staat voor een grote onderwijsopgave. De komende zestien jaar worden tientallen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Veertig jaar achterstand in onderwijshuisvesting aanpakken’

17 nov om 07:30 uurtimer6 min

In de portefeuille van schoolbestuurder Bart de Grunt vind je gebouwen die niet wind- en waterdicht zijn.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe school X11 versterkt stedelijk leven Merwede

13 nov om 07:30 uurtimer5 min

NEXT architects heeft met Rademacher de Vries Architecten de ontwerpcompetitie gewonnen voor X11, de Utrechtse…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw themanummer: volop kansen voor scholenbouw

11 nov om 16:15 uurtimer6 min

Scholenbouw is hot! Na het geslaagde Duurzame & Gezonde Scholen Congres van afgelopen week, publiceren we…

Lees verder »