Ahoy breidt uit tot grootste theater van Nederland

maandag 29 februari 2016
timer 2 min
Kraaijvanger Architecten begint eind 2016 met een renovatie van Ahoy in Rotterdam Zuid. Daarna wordt het nog uitgebreid met een ICC. Uiteindelijk moet de nieuwe Popzaal ruimte bieden aan 7.000 mensen, waarmee de zaal groter wordt dan de Heineken Music Hall.

Het plan betreft een renovatie van de beurshallen (25.000 m2) en een uitbreiding van het complex aan de westkant van het voorplein met een ICC (congrescentrum van 25.000 m2), bestaande uit een Popzaal, nieuwe horecavoorzieningen, foyers en break out rooms voor congressen. Dat laat Kraaijvanger Architecten weten.
 

Dynamische gevel

Met dit project wordt de gevel van Ahoy getransformeerd. Deze wordt transparant en dynamisch: “De gevel bestaat uit een stapeling van horizontale lagen,” aldus de architect. “Met behulp van verlichting in verschillende kleuren krijgt het complet op ieder moment van de dag een andere uitstraling. Wanneer er bijvoorbeeld een beurs is, heeft de gevel een ingetogen uitstraling. En als er een concert plaatsvindt, kan de gevel fungeren als billboard.”
 

Grootste theater

De Popzaal wordt een multifunctionele hal, te gebruiken voor concerten, congressen en beurzen. Volgens Kraaijvanger wordt het mogelijk de hal in drie uur om te bouwen van concertzaal naar beurshal. Tijdens een beurs biedt de hal plek aan 2.750 mensen en tijdens concerten aan wel 7.000 mensen.”


Naar verwachting wordt eind 2016 begonnen met de renovatie van de Beurshallen. Het jaar erop start de bouw van het ICC.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Ahoy breidt uit tot grootste theater van Nederland

Impressie van het nieuwe ICC van Ahoy aan de westkant van het voorplein van de Beurshallen.

d d

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Circulaire wetenschap tijdens Lowlands 2025

13 aug om 07:30 uurtimer2 min

Of je nu geïnteresseerd bent in circulaire materialen, biotechnologie of mentale weerbaarheid: op Lowlands kom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eerste Nederlandse stad 'National Park City'

11 aug om 07:30 uur

Voor het eerst is een Nederlandse stad uitgeroepen tot National Park City. Die eer ging naar Breda en is niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vijf populaire klimaatmaatregelen in stedelijk gebied

31 jul om 07:30 uurtimer5 min

Het vijfjarig bestaan van het KAN platform is voor het netwerk reden om de belangrijkste publicaties uit die…

Lees verder »
descriptionArtikel

Klimaateffectatlas krijgt slimme upgrade

28 jul om 07:30 uurtimer4 min

Met steeds meer hoosbuien en andere klimaateffecten zijn klimaatdata onmisbaar voor tal van professionals in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

S&A Podcast: zachtheid en verlangen in gebiedsontwikkeling

23 jul om 07:30 uurtimer3 min

In de nieuwe S&A Podcast Luisterlandschap spreken we met Co Verdaas, Deltacommissaris en hoogleraar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Projecten versnellen door opgaven apolitiek te maken

21 jul om 07:30 uurtimer12 min

In het huidige, onrustige tijdsgewricht komen veel planontwikkelingen tot stilstand. Politieke strubbelingen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruim baan voor warme asfaltrecyclingtrein

17 jul om 07:30 uurtimer10 min

Het ligt misschien niet voor de hand om via Argentinië en Tsjechië af te reizen naar de Gooimeerdijk-Oost in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stedelijke vernieuwing circulair door tijdelijke placemaking

16 jul om 07:30 uurtimer6 min

Het circulaire Stedelijke Vernieuwingsinitiatief van Leeuwarden is ook voor stedenbouwkundigen een kweekvijver…

Lees verder »