Kantoorgebouw The Edge straalt in transparantie en duurzaamheid

woensdag 18 februari 2015
timer 2 min
The Edge, het transparante kantoorgebouw van Deloitte, biedt vanaf de A10 een inkijkje in de kantoorruimtes. De toepassing van meer dan 13.000 m² glas in de gevel maakt het gebouw een echte aandachtstrekker. Bovendien heeft het gebouw een BREEAM-NL ‘outstanding’ score behaald, en wel de (op dit moment) hoogste (96,38%) ooit uitgereikt aan een kantoorgebouw.

Glas geleverd door AGC Westland

AGC Westland heeft samen met AGC Interpane het complete glas geleverd voor het gebouw. Architect Ron Bakker van PLP Architecture: “We hebben bij het bouwen van The Edge rekening gehouden met natuurlijke zon- en lichtinval. De noordkant van het gebouw bestaat voornamelijk uit glas, dit zorgt voor optimale daglichtintreding in de kantoorruimtes. Voor de zuidkant hebben we bewust minder glas gebruikt, om teveel verwarming door de zon tegen te gaan.”
 

Peter Stürznickel, projectleider AGC Interpane: “Voor het gevelglas gebruikten we het glas Ipasol, dit type glas reflecteert het merendeel van de langegolfstralen van de zon, terwijl de kortegolfstralen (daglicht) doorgelaten worden. De warmte blijft daardoor grotendeels buitenshuis, maar niet het licht.”
 

Atrium

Het Atrium van The Edge is gebouwd om het kantoorgebouw een aandachtstrekker te maken, zonder met bijvoorbeeld een grote gevelbedrukking te werken. Vanaf de snelweg of vanuit de trein is het Atrium onmisbaar. Anton Peters, projectmanager bij AGC: “Voor het Atrium is een dubbele beglazing gebruikt, een combinatie van Thermobel TOPN+ en gelaagd veiligheidsglas Stratobel. Deze isolerende beglazing houdt de kou buiten en de warmte binnen, zodat er op zonnige winterdagen geprofiteerd kan worden van natuurlijk verwarming door de zon.”
 

Opdrachtgever: OVG Real Estate.
Hoofdhuurders: Deloitte/ AKD  
Ontwerp: PLP Architecture, Londen.
Gevelbouwer: Brakel Atmos B.V., Uden, Rollecate B.V., Gorinchem. Glasproducent: AGC Westland, AGC Interpane.
Oplevering: oktober 2014.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Kantoorgebouw The Edge straalt in transparantie en duurzaamheid

Het transparante kantoorgebouw The Edge geeft een inkijkje in de kantoorruimtes. Foto door Ronald Tilleman

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Denk mee over betere MPG

27 feb om 10:00 uurtimer3 min

De MilieuPrestatie Gebouwen (MPG) is een van de maatstaven waarmee de bouwsector de duurzaamheid kan sturen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Jasmin: isoleren met houtvezels omhuld door leem

26 feb om 07:30 uurtimer11 min

Naast houtbouw neemt het gebruik van biobased isolatiematerialen steeds verder toe. Materialen als vlas, stro,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe kabinet-Jetten: kan het samen en eenvoudiger?

23 feb om 07:30 uurtimer5 min

Na de Tweede Kamerverkiezingen betreedt Jetten & co vandaag het bordes van Paleis Huis ten Bosch met het…

Lees verder »

Wat gebouwen ons vertellen over hoe we samenleven

16 feb om 11:03 uurtimer4 min

Architectuur is nooit neutraal. Elk gebouw, elke straat en elke woonwijk vertelt iets over de tijd waarin het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

10 trends voor woningmarkt en leefomgeving 2026

4 feb om 07:30 uurtimer6 min

Het is inmiddels een vaste traditie. Elk jaar zet adviesbureau Companen tien trends voor de woningmarkt en de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »