Glazen brug in China breekt

vrijdag 9 oktober 2015
timer 1 min
In september dit jaar openden twee glazen bruggen in China op extreme hoogte. Een paar dagen geleden brak een glazen plaat van één van de bruggen, gebouwd langs de Chinese berg Yuntai op 1.000 meter hoogte, waardoor paniek uitbrak.

De Yuntaishan brug in de Henan provincie loopt in een u-vorm langs de Chinese berg Yuntai. De vloer van de brug bestaat uit een stalen constructie met daarop drie lagen van glasplaten. Op 5 oktober j.l. brak een glasplaat van één van de lagen toen een bezoeker een stalen mok liet vallen.
 

Mensen op weibo, een Chinese variant op Twitter, liet weten dat mensen om hem heen begonnen te schreeuwen. Kort na het incident werd de brug geëvacueerd. Er zijn geen gewonden gevallen. Volgens de architect moet de brug 800 kilogram per vierkante meter kunnen dragen. 
 

Vorige maand werd tevens een glazen hangbrug in het Chinese Shiniuzhai Nationaal Park geopend, met een lengte van 300 meter en op een hoogte van 180 meter. Er zijn tevens plannen voor een nog langere brug.

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Glazen brug in China breekt

De Yuntaishan brug in de Chinese Henan provincie, waarvan één van de glaspanelen is gebarsten.

De barst in het glaspaneel. De barst in het glaspaneel.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van inzicht naar actie: Paris Proof in het hoger onderwijs

1 sep om 08:51 uur

De verduurzaming van onderwijsvastgoed is in volle gang en het is een van de grootste opgaven waar…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vroeg sturen op CO₂: publicatie Low Carbon Urbanism biedt handvatten

9 jul om 08:35 uur

Waar, hoe dicht en hoe groot bouwen we? Die vragen bepalen meer dan welk materiaal dan ook de CO₂-uitstoot van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »